Outlook 2016 Mail Kurulumu
Outlook 2016 Mail Kurulumu
20 Mart 2020

Streetart Digital üzerinden aldığınız mail hizmetlerine, Outlook 2016 üzerinden nasıl erişebilirsiniz?

 

Adım 1:
Outlook 2016’ya giriş yaptıktan sonra sol üst kısımda yer alan Dosya > Hesap Ekle bölümüne tıklamanız gerekmektedir.Adım 2: 
Ardından, Elle Kurulum veya ek sunucu türleri’ni seçerek devam edebilirsiniz.Adım 3:
Aşağıdaki görselde de göreceğiniz gibi, karşınıza çıkacak olan 2 seçenekten POP veya IMAP‘ı seçmeniz gerekmektedir.Adım 4:
Bu adımda, dikkat etmeniz gereken 2 önemli nokta bulunmaktadır. IMAP: Gelen ve giden postaların tamamını sunucu üzerinden yürütür. Eş zamanlı senkronize çalışma şeklinde ifade edilebilir. (Mail posta boyutunuz düşük ise; bu protokol ile kurulması postanızı hızlı bir şekilde doldurabilir.)

POP: Gelen ve giden postaların tamamı bilgisayarınız üzerinden işlem görür, yani gelen postalar sunucu üzerinden bilgisayarınıza indirilir ve gönderilen postalarınız web sunucusunda saklanmaz.

Adım 5:
Bilgilerinizi doldurduktan sonra, Diğer Ayarlar > Giden Sunucusu üzerinden, aşağıdaki görseldeki ayarları seçebilirsiniz.Adım 6:
Diğer Ayarlar > Gelişmiş menüsü üzerinden aşağıdaki ayarları yapabilirsiniz. Gelen Posta Sunucusu “110” Giden Posta Sunucusu “587”

Adım 7:
Son olarak,tüm ayarları kaydettikten sonra görselde ki gibi “Hesap Ayarlarını Sına”ya tıkladığınızda kurulum işlemleri tamamlanacak ve Outlook 2016’yı kullanmaya başlayabileceksiniz.