Loading...

Kurumsal Bir Firmanın Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

İyi bir kurumsal web sitesi, firma hakkında kesin bilgi kaynağı ve insanlar için firmayı keşfedecekleri ilk yer olmasının beklentisi, uzun zamandır herkes tarafından bilinen bir gerçekti. Fakat günümüzün web trendleri bu önermenin tek başına yeterli olmadığını gösteriyor. Günümüzde kullanıcıların daha aktif olarak katıldıkları web tasarım modelleri ve responsive tasarıma sahip siteler ihtiyaçtan zorunluluğa terfi etmiş görünüyor. Daha aktif içeriklere ve sosyal medya hakimiyetine sahip firmaların web siteleri, bizlere bugün web tasarımı açısından farklı bir kişiselleştirme deneyimi sunuyor. Sahip olduğunuz kurumsal firmanızın hedefleri doğrultusunda günümüz web trendlerine uygun web tasarımlar oluşturmayı yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir.

Neden kurumsal bir web sitesine ihtiyacınız var? 

Bir kurumsal web sitesi oluşturmak için birçok nedeniniz var. Tam olarak firmanız için neye ihtiyacınız olduğunu bulmanız işlerinizi kolaylaştıracaktır. Doğru sorular sorarak işe başlamanız, günümüze uygun ve firmanıza değer katacak bir web tasarımına sahip olmanızı sağlayabilir. İlk etapta oluşturmak istediğiniz web sitenizin, firmanız için 7/24 kesintisiz çalışacak bir çalışan olduğunu unutmamanız gerekiyor. Sakince düşünün. Neden bir web sitesine ihtiyacınız var? Markanızın değerini artırmak mı? Yoksa Markanızın itibarını en iyi şekilde hedef kitlenize ulaştırmak mı? Bu soruların cevapları neden ihtiyacınız olacağı konusunda sizleri yönlendirecektir. Bu aşamadan sonra “Nasıl” sorusuna cevap bulmanız gerekecek. Nasıl sorunuzun cevabına yaklaştıracak mini rehberle baş başa bırakalım.

Hedef kitlenizi tanımlayın
Web sitenizi kimin için oluşturacağınız oldukça önemlidir. Yaptığınız işin tanımı ve müşteri kitlenizin beğenileri burada sizin hedef kitle analizinizi ortaya çıkaracaktır. Web sitenizi ziyaret etmek isteyen kişileri anlamak ve aradıklarını tam olarak vermek bu noktada çok önemlidir. Böylece kurumsal web sitesi içeriği ve tasarımı, hedef kitlenizin ihtiyaçlarına göre belirlenecektir.

Web sitenizin değerini anlayın
Müşterileriniz, firmanızın web sitesinden yararlanarak zamandan tasarruf edebilir, ürünleriniz hakkında kapsamlı bilgiler alabilir. Yatırımcılar için firmanızın, yatırım yapmaya değecek tüm bilgilerine ulaşabilir, bu bilgileri yeterli derecede anlamaları sizin avantajınıza olacaktır. Bu örnekler çoğaltılabilir. Ancak burada düşünmeniz gereken esas nokta; başarıya ulaşmış markalar, müşteri ihtiyaçlarına odaklanan ve sunmak için gayret gösteren firmalardan oluşuyor. 

Tasarım Konsepti
Bu aşamaya kadar web sitenizin amacı belirlendi. Şimdi hedef kitlenize ulaşmanın tam zamanı. Oluşturduğunuz planı tasarıma dönüştürecek bir web tasarımcıyla çalışmalısınız. Kurumsal web sitenizin tasarımının yaratıcı konsepti, kurumsal stratejinize ve hedeflerinize dayanmak zorunda olduğunu unutmamalısınız.

Kurumsal Web Tasarımı Nedir?

Kurumsal web tasarımı, bir firmanın kurumsallığını en iyi şekilde yansıtabilmeyi amaçlayan web tasarım çalışmasıdır. Bir firmanın kurumsal kimliğine uygun olarak tasarlanan web sitesi, o firmanın kurumsal kimliğinin dünyaya açıldığı bir penceredir. Bu yüzden kurumsal bir firmayı temsil edecek olan bir web sitesinin tasarımı, kurumsal bir hizmet verme amacı olan firmanın imajı göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Kaliteli bir kurumsal web tasarım hizmetinde, web sitesi firmanın kurumsal kimliğine ayna olacak şekilde tasarlanır.

Kurumsal web tasarımı sürecinde gözetilmesi gereken niteliklere, hizmet verilen firmanın; bulunduğu sektör, logosu, amacı, verdiği hizmet, hedef kitlesi gibi unsurlar örnek verilebilir. Tasarımı yapılacak web sitesinin temasındaki renkler ve yazı fontu gibi küçük detaylar dahi bu unsurlara göre seçilir. Böylelikle yapılan web sitesi firmasını olması gerektiği gibi yansıtabilmelidir. Kısaca web tasarım sayesinde firmaların web siteleri hem firmaların yansıtmak istediği imaja göre, hem de firmaların hedef kitlesinin ihtiyaçları analiz edilerek dizayn edilmektedir.

Web Sitesi Yaptırma Fiyatları

Ankara Web Tasarım ve Ankara Web Yazılım firmaları gün geçtikçe çoğalmaktadır. Ankara web tasarım konusunda profesyonel firmayı seçmek, web sitesi yaptıraracak şirketler ve kurumlar için her geçen gün zorlaşmaktadır. Web sitesi yaptırmayı düşünen şirketler öncelikle seçecekleri web tasarım firmasının referanslarına ve deneyimine dikkat etmelidirler. Eğer kurumsal kimliklerini yansıtan özel tasarım, özel yazılım web tasarım istiyorlarsa yazılımın hazır site olup olmadığını mutlaka sormalılar. Ankara web tasarım sürecinde arayüz tasarımlarını görmeliler ve onay verildikten sonra yazılıma geçilmelidir. 

Ankara web tasarım firması olan Streetart Digital butik web tasarım ve web yazılım yapmaktadır. Müşterilerin ihtiyaçlarına, isteklerine göre web sitesi tasarımı yapmaktadır. Hazır web sitelerle her istenileni gerçekleştirmek mümkün değildir. 

Web Sitesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Web site tipi, kullanılan tasarım, oluşturulan sayfa sayısı, yazılım altyapısı, seo teknikleri, yönetim paneli özellikleri, mail altyapısı, hosting kalitesi gibi özellikler web sitesi tasarımı fiyatlarını belirleyen önemli faktörlerdir.

Web Sitesinin Profesyonel Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Web sitelerin sadece görünümüne bakıp profesyonel olup olmadığını tespit etmek zordur. Ancak web sitelerini teknik açıdan testlere sokabilirsiniz. Bu testlerin en bilineni Google tarafından oluşturulan Google mobil uyumluluk testi ve  Google sayfa optimizasyon testi dir.

Web Tasarım Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Doğru firma ile çalışmak başarmanın yarısıdır. Her şeyden önce hedeflerinize nasıl ulaşabileceğiniz konusunda sizlere yol gösterecek, yazılım, seo ve strateji geliştirmede deneyimli bir web tasarım firması ile çalışmanız tavsiye edilir. 

Wordress gibi hazır siteler mi kullanıyorsunuz?

Hayır. Web sitelerimiz wordpress, joomla gibi hazır siteler değildir. Street Art Digital tarafından geliştirilen sektörün en iyi seo altyapısına sahip  özgün yazılımlar kullanılmaktadır.

Tasarlanacak sayfa sayısı nedir?

Web sitenizi oluştururken web tasarımcımız tasarından oluşturulacak sayfa sayısıdır. Anasayfa, hakkımızda, referanslar, iletişim, ürünler ve hizmetlerimiz (oluşturacağınız her bir ürün ve alt hizmet) birer sayfadır. Web tasarım sürecinin büyük bir kısmı sayfa oluşturmaya ayrılır. Bu yüzden sayfa sayısı web tasarım fiyatlarını etkileyen önemli bir faktördür.

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Ankara

Streetart Digital olarak Ankara'da bulunan bir ajansız. Merkezi konumda oluşumuz, yaptığımız projeler, kamu projeleri, özel kurumlar, özel firmalar bir çok kaliteli referansı bünyesinde barındıran Streetart Digital Ankara web tasarım firması olarak Ankara’nın en iyi ajanslarından ve en uygun fiyatlı avantajlı fiyatları ile müşterinin istekleri doğrultusunda ihtiyaçlarını karşılayan bir firmadır.

Ankara'da web sitesi yapan firmalar arasında bulunan firmamız Streetart Digital güvenilir web tasarım hizmeti vermektedir. Kaliteli ve tecrübeli ekip arkadaşlarımız ile çok geniş bir hizmet portföyüne sahip olarak internet dünyasında ihtiyac duyulacak her talebe yetecek kadar hizmetlerimiz vardır. Bu hizmetlerimizden başlıcaları;

 • Özel maksatlı proje bazlı yazılımlar
 • İş yazılımları
 • Yazılım bakımları
 • Web tasarım isleri.
 • Google Adwords reklamları
 • Dijital pazarlama
 • Sosyal medya yönetim ve danışmanlık hizmetleri
 • Social marketing
 • Instagram reklamları ve Facebook reklamları
 • Marka pazarlama ve marka bilinirliği
 • Marka tescili
 • Grafik tasarım
 • Logo tasarımı
 • Kurumsal kimlik

şeklinde sıralanabilir. Bunların içinden en çok kullanıcıya hitap edeni de hiç kuşku yok ki web sitesi tasarımı yaptırmak konusu olmuştur. Çünkü her yeni işletmenin bu kurumsal kimliğine ve web sitesine ihtiyacı vardır, bununla kalmayıp işletmeler için olmazsa olmaz Google reklamları konusu da işletmelerin yine en çok tercih ettiği hizmetlerimizden biridir.

Firmamız web site tasarım hizmetlerinde kendisini oldukça ilerleterek ankara web sitesi yapan firmalar arasında önemli bir ajans haline gelmiştir. Her ne kadar Ankara web yazılım Streetart Digital adını alarak işlerimize başlasak da açıkça söylemek gerekir ki yeni yazılım üretmekten daha çok tasarım alanında iş geliştirme yaptık bu sebepten dolayı web tasarım işlerinde daha ileri bir seviyeye gelmiş olduk.

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Sadece ürün ve hizmetlerin sıralandığı ve iletişim bilgilerinin paylaşıldığı bir anlamda rehber gibi kullanılan websitelerin işletmeler için yeterli olduğu günler çok gerilerde kaldı. İnternet kullanımının günümüzde geldiği noktaya baktığımızda, işletmenizin mükemmel bir kurumsal web sitesi olmak zorunda, aksi takdirde oyunun dışında kalmanız kaçınılmaz. Bu yazımızda kurumsal web sitesi yapım aşamasında göz önünde bulundurmanız gereken temel unsurları sizlerle paylaşıyoruz.

1. Hedeflerin belirlenmesi
Kurumsal web sitenizin amacının belirlenmesi önemlidir. Web sitenizden beklentilerinizin bir listesini yapın. Hedeflerinizi belirlemek ve bu hedeflere göre bir strateji planlamak, kurumsal web sitenizin başarısı için ilk adımdır. Web sitenizin adı, logosu, unvanı, içeriği ve çizgisi hedeflerinize uygun olarak belirlenmelidir.

2. Hedef kitlenizin özetlenmesi
Başarılı bir kurumsal web sitesi için web sitenizi ziyaret etmesini umduğunuz hedef kitleyi belirlemeniz gerekir. Bunun için hedef kitlenizi planlayın, ilgilendikleri anahtar kelimeleri belirleyin ve web sitenizin tasarım ve görsellerini bu hedef kitleye uygun şekilde hazırlayın.

3. Ana sayfanın önemi
Ana sayfanız web site ziyaretçilerinizi ilk 10 saniye içinde etkilemelidir. Bu 10 saniye içinde ziyaretçiniz kim olduğunuz, ne yaptığınız ve neden hizmetinizi seçmesi gerektiği hakkında bilgilendirilmelidir. Bunun için sitenize ilk girildiğinde görünen logonuz, mesajınız ve görseller olabildiğince etkileyici şekilde konumlandırılmalıdır.

4. Harekete geçirici mesajlar
Kurumsal bir web sitesinin başarılı olması için eylem çağrısı yapan mesajlar önemlidir. Bu tür mesajlar ‘şimdi satın al’, “bizi arayın” ya da “teklif alın” gibi mesajlardır. Bu mesajlar ziyaretçilerinizin hizmet veya ürünlerinizi satın alma ya da daha fazla bilgi edinme amacıyla sizinle iletişime geçmesini sağlamaları nedeniyle önemlidir.

5. Dönüşümlerin takibi
Dönüşümleri izlemek başarılı bir kurumsal web sitesine sahip olabilmek için kaçınılmazdır. Dönüşümleri izleyerek, sadece web sitesinin pazarlama gücünü değerlendirmekle kalmaz, aynı zamanda yeni ziyaretçi edinmek için gereken maliyeti de ölçebilirsiniz.

6. ‘Hakkımızda’ sayfasının önemi
Hakkımızda bölümü kurumsal web siteleri için yine çok önemli unsurlardan biridir. Ama artık herkesin yaptığı, sıradan ve sıkıcı fikirleri terk edip, farklı ama etkileyici görünen “Hakkımızda” sayfaları yapmak gerekiyor. Ürün ve hizmelerinizin rakiplerinize göre farklılığını vergulayabilmeniz için önemli bir fırsat olan “Hakkımızda” sayfalarında ilgi çekici ve yaratıcı tasarım fikirlerine yer vermelisiniz.

7. Kaliteli içerik
İster ürün ve hizmetlerinizi tanıtın, ister ziyaretçilerinize faydalı bilgiler sunun, ziyaretçilerinizle etkileşim kurabilmeniz için içeriğinizin özenle hazırlanması gerekir. Kaliteli içerik, ziyaretçilerinizin işiniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olma isteği ve ürün veya hizmetlerinizi satın alma ihtiyacı duymalarına yardım eder.

8. Mükemmel görsel tasarım
Kurumsal web sitesi başarısı için görsel tasarımın mükemelliği vazgeçilmezdir. Estetik bir tasarım ve ilginç görseller ziyaretçilerinizi her şeyden çok etkilemektedir. Yaratıcı web tasarım fikirleri sizi rakiplerinizden farklı kılar. Web tasarımında rakiplerinize göre üstünlük gösterecek farklılıklar, markanızı en iyi şekilde yansıtmanıza ve ziyaretçilerinizi başarılı bir şekilde yakalamanıza yardım eder.

9. Güçlü bir içerik yönetim sistemi
özellikle e-ticaret web siteleri olmak üzere tüm kurumsal web siteleri için içerik yönetim sistemleri kullanılmalıdır. İçerik yönetim sistemleri sitenizin işlevsel ve dinamik olmasına ve kolayca yönetilebilmelerine olanak sağlar.

10. Mobil uyumlu sürüm
Günümüzde % 60’ın üzerinde internet kullanıcısı, websiteleri mobil cihazlardan açmayı tercih etmektedir. Rakiplerinizden geride kalmak istemiyorsanız, web sitenizi mobil cihazlar için de optimize etmeli ve mobil cihazlardan gelen kullanıcılarınıza iyi bir deneyim sunabilmelisiniz. Ayrıca Google ve diğer arama motorları, mobil cihazlardaki arama sonuçlarını göstermeden önce web sitelerin mobil uyumluluğunu kontrol eder. Mobil uyumlu olmayan web siteleri, mobil cihazlardan yapılan arama sonuçlarında gösterilmez.

11. Performans izleme
Kurumsal web sitesi oluştururken belirlediğiniz hedeflerinize doğru ilerleyip ilerlemediğini kontrol etmek için web sitesinin performansını takip etmelisiniz. Bunun için performans kriteri olarak neyin izleneceği ve ölçüleceği ile ilgili parametreler oluşturun. Web sitenizi analiz edip, başarısını arttırmak için yollar yaratma konusunda profesyonel danışmanlarla görüşebilirsiniz.

Ankara E-Ticaret Şirketleri

E-Ticaret Sitelerinin Özellikleri

Çağımızın bir gerekliliği olan sanal mağazaya sahip olmak isteyenler için her sektöre özel olarak tasarımı gerçekleştirilen e-ticaret siteleri, satış oranlarının önemli derecede artmasına olanak tanımaktadır. Tamamen özgün içerikler kullanılarak tasarımı yapılan ve günümüzde hedef müşteriye ulaşmanın en kolay yolunu sunan e-ticaret siteleri, firma ya da işletmelerin çok daha kısa sürede bir büyüme ivmesi kazanmasını sağlamaktadır. Müşterilerin aramış oldukları ürünü çok daha kolay bir şekilde bulabilmelerini sağlayan ve onlara daha geniş bir ürün yelpazesi sunan e-ticaret siteleri, elektronik ortamda zahmetsiz bir şekilde alışveriş yapma olanağı sunuyor.

Ankara e-ticaret firmaları satış kanalını arttırarak çok daha fazla kesime ulaşabilmek isteyen herkes için üstün kalitede hizmetler sunmaktadır.

Ankara E-Ticaret Şirketlerinin Hizmetleri

Her geçen gün artan e-ticaret şirketleri arasında seçim yaparken öncelikli olarak güvenilir olup olmadığı konusunda emin olmak gerekmektedir. Sizlere en iyi hizmeti sunabilmek adına gerekli olan tüm donanıma sahip Ankara e-ticaret şirketleri güvenlik konusunda da sizleri yanıltmamakta ve güvenlik sertifikası ile hizmetlerini desteklemektedir.

Daha kalıcı e-ticaret sitelerine sahip olabilmeniz için çalışmalarını seo alt yapısı ile destekleyen Ankara e-ticaret şirketleri bunun sonucunda arama motorlarında daha ön sırada yer almanızı ve kısa sürede fark edilebilmenizi sağlamaktadır. Mobil uyumlu tasarımlar ile de çağa ayak uyduran Ankara e-ticaret şirketleri, müşterilerin sizi daha kolay bulmasını ve site içerisinde rahatça gezinebilmelerini sağlamaktadır.

E ticaret, günümüzde sıkça kullanılan ve iyice yaygınlaşan bir terimdir. E ticaret dediğimiz ürünlerin, internet üzerinden para ile satılmasıdır. Ticaretin elektonikleşmiş hali denebilir. Günümüzde bir çok firma e ticaret üzerinden satış yapmaktadır. E ticaret sitesi Ankara firmaları tarafından oldukça rağbet görmektedir. E ticaret sayesinde firmalar satışların artmasından, günün her saati satış yapılabilmesinden, müşteriler ile ilişki ve buna benzer konulardan memnun olmuşlardır.

İnsanlar, internet üzerinden ürün almayı çok çabuk benimsemişlerdir. Öyle ki çoğu insan, mağazalara gitmek yerine ihtiyaçları olan herşeyi internet üzerinden almaya başlamışlardır. Ürünlere evden çıkmadan, rahat ve kolay bir şekilde ulaşabilmeleri bu alışveriş yönteminin tutulmasında oldukça etkili olmuştur. Durum böyle olunca firmalar da artık e ticaret sitesine sahip olmaya ve e ticaret sitesi Ankara firmaları tarafından yaygınlaşmaya başlamıştır. Yine de bugün baktığımızda e ticaret konusu bir çok firma tarafından hala anlaşılmamış ve nasıl bir site yaptıracaklarını ve internet üzerinden nasıl satış yapılacağını bilememektedirler.


E Ticaret Sitesi Ankara Firmaları

E ticaret sitesi yaptırmak hem firma için hem de web tasarım uzmanı için çok emek verilmesi gereken bir işlemdir. E ticaret sitesi yapmak için gerekli donanıma ve büyük bir alt yapıya sahip olmak gereklidir. Bir e ticaret sitesinden beklenenler, tasarımda sadelik, hız ve güçlü bir alt yapıdır. Tasarımda sadelik kavramından anlamamız gereken, müşterinin siteye girdiği zaman aradığı ürünü kolay bir şekilde bulabilmesidir. Bunu sağlayabilmek için kategorilerin anlaşılır olması ve sayfada mutlaka bir arama çubuğunun olması gerekir. Hız konusunda ise, insanlar doğası gereği beklemeyi sevmezler. Yapılan araştırmalara göre 10 saniye içinde açılmayan sitelerden hemen çıkış yapılmıştır. Bu yüzden hızlı olmayan bir e ticaret sitesi, müşteri kaybı demektedir. Güçlü bir alt yapı dediğimiz ise, siteyi kaldırabilen ve ayakta kalmasını sağlayan önemli bir kavramdır. Firmalar, mağazalarına sığdıramadıkları ürünleri siteye koyarlar. E ticaret sitesinin bu ürünlerinin hepsini kaldırabilmelidir. Alt yapının güçsüz olması aynı zamanda hızı da etkiler. Bu yüzden e ticaret sitesi Ankara web tasarım firmaları tarafından veya bu konuda uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılmalıdır.

Yepyeni bir e ticaret sitesi ile satışlarınızı online platforma aktarmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. 2021 yılına uygun, yeni tasarımlarımız ile satış yapmaya başlayabilirsiniz.


En İyi E Ticaret Siteleri Street Art Digital Ekibi Elinden Çıkıyor

E ticaret sitesi oluşturmak isteyen kişiler, aradıklarını Street Art Digital ile buluyorlar. Çünkü Street Art Digital müşterileri uygun fiyattan en kaliteli hizmeti almış oluyorlar. Buraya geldiğiniz zaman göreceksiniz ki aynı anda hem kaliteli hizmet almak hem de uygun fiyatlı hizmet almak aynı anda mümkün olan iki şey.

O halde siz de en kısa zamanda Street Art Digital ile iletişime geçerek en iyi Ankara eticaret sitelerinden bir tanesinin sahibi olmanın keyfini çıkarmaya başlayın!

Ankara Web Sitesi Tasarımı Yapan Firmalar

Ankara Web Sitesi Yapan Firmaların arasında arama yapıp görüşmeler gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Street Art Digital tasarım ekibi olarak web sitesi ihtiyacını ve fazlasını gerçekleştirmenize olanak sağlıyacak web sitesi fikirlerimizi öğrenmek için bizi arayın. Ankara web sitesi yapan firmalar arasındaki farkımızı paketlerimizi inceledikten sonra farkedecek ve web sitesi denince aklınıza gelen o dijital ürünün daha güçlü bir şey olabileceğinin farkına varacaksınız. Ankara web sitesi yapan firmalar ile kıyasladığınızda Street Art Digital sizi daha ileriye taşımak için tasarlanmış ekstra araçlarla dolu ve uzman tasarımcılar tarafından tasarlanan aynı zaman da yüksek açılış hızına sahip web sitelerine sahip olmak bizimle çok kolay.

Profesyonel Web Sitesi Tasarımı

Profesyonel Web Sitesi Tasarımı

Profesyonel Web sitesi tasarımı
, bir web sitesinin yapımında ve bakımında kullanılan birçok farklı beceri, standart ve disiplin gerektirir. Streetart Digital olarak web sitesi tasarımı adı altında web ve grafik tasarım, web arayüz tasarımı, yazarlık, standart kodlama ve arama motoru optimizasyonu hizmetlerini sunmaktayız.

Bir Profesyonel web sitesi tasarımı oluştururken, en iyi uygulama standartlara uyum sağlamak olacaktır. Streetart Digital web tasarım ajansı olarak en iyi web tasarım örnekleri ile W3C standartlarına uygun, mobil ve SEO uyumlu, ihtiyacınız olan hizmete göre özel gereksinimlerinize ve tercihlerinize bağlı olarak, bütçenize uygun kurumsal web tasarım hizmeti sunabiliriz.

Streetart Digital web tasarım firması olarak tüm taleplerinize uygun, en iyi ve en ucuz web tasarım fiyatları ile hizmetinizdeyiz.

Ankara Web Tasarım Firması

İnternet, günümüzde yaygınlaşıp hayatımızda önemli hale gelmiştir. Firmalar artık işlerini web ortamına taşımaya başlamışlardır. İnternet üzerinden kendilerine yeni potansiyel müşteriler bulmaya başlamışlardır. Dijital dünyanın kapısını açmak için web sitesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyacı karşılayabilmek içinde birçok web tasarım firması mevcuttur. Bu web tasarım firmalarının çalışma stratejileri birbirlerinden oldukça farklıdır. Ankara web tasarım firmaları konusunda aşağıda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ankara Web Tasarım Firmaları İncelemesi

Bir grup web tasarım firmaları, bedava web tasarım adı altında müşteri toplamayı düşünmüşlerdir. Tabi ki durum göründüğü gibi değildir. Bedava web tasarım diyerek hosting, domain, reklamsız sürüm ve buna benzer sebeplerle sizden ücretler talep edeceklerdir. Web tasarım firmalarının birinci grubu, size kar edeceğinizi düşündürtse de aslında durum öyle değildir. Saydığım işlemlerin ücreti sandığınızdan çok daha çıkabilir. Web sitesinin hazırlanması, internet ortamına aktarılmadığı sürece hiç bir işe yaramayacaktır. Ankara web tasarım firmaları için oluşturulacak ikinci grup ise sabit tasarım yapan firmalardır. Bu firmalar, akla gelebilecek her alanda aynı tasarımı kullanmaktadırlar. Tasarım sabit olduğu için verilen ücretlerde hemen hemen sabittir. Bu durumun eksik yanı her web tasarımın, her alana uyumlu olmamasıdır. Örnek verecek olursak, bir avukata yapılacak web tasarımla anaokuluna yapılacak tasarım kesinlikle farklı olmalıdır. Herkeste olan tasarım sizi diğer firmalardan farklı kılmayacaktır. En iyi hizmeti butik web tasarım hizmeti veren firmalardan alabilirsiniz. Bazı firmalar web sitesi ile ilgili yaşayacağınız sorunlarda destek talebi sistemini kullanırlar. Web sitesindeki sorunu çözmek için destek talebi oluşturup beklemekten başka hiç bir çareniz yoktur. Bu sistem, acil durumlarda sizin çok büyük bir sorun oluşturabilir. Bu tip standart dediğimiz firmaların kesin tasarım çizgileri vardır. Ama butik ajanslar, sizin istek ve zevklerinize önem verirler. Asıl amaçları, bir web sitesini hızlıca bitirip diğerine geçmek değildir. Amaçları, nasıl bir tasarım yapacakları ve bu tasarımı firmayla nasıl bağdaştıracağını düşünerek çalışmaktır. Ankara web tasarım firmaları çoğunlukla butik ajanslar olarak hizmetini sürdürmektedirler.

Dijital Ajanslar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çeşitli Araştırmalardan yola çıkıldığında Ankara Web Tasarım anahtar kelimesinde başarı gösteren bir çok firma, çalışma hayatında da müşteri memnuniyetini yüksek tutan firmalar arasındadır. “Aslan yattığı yerden belli olur” ata sözünü ilke edinerek, öncelikle kendi çalışma alanını ve dijital platformlarını güncel ve kolay ulaşılabilir tutan ajanslar, müşterilerine de aynı özeni göstererek daha kaliteli ve özenli çalışmalar yapmaktadır. Web tasarım denildiğinde bir çok kullanıcının kafasında az çok bir şeyler canlansa bile, büyük bir derya deniz olduğunun farkında olmayan çok kişi var diyebiliriz. Profesyonel bir şekilde hazırlanmış bir web sitesi ile bir kaç saat içinde hazırlanmış basit bir web sitesini kıyaslamak bile mümkün değildir. Profesyonel web sitesi ile Google da daha hızlı yükselme görülürken, aynı zamanda da sitenize giren kullanıcılar tarafından daha fazla güven kazanılmaktadır. Güvenin, bir siparişi vermek için karar verirken en önemli unsur olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekir. Tüm bunlar incelendiğinde tecrübeli ve alanında uzman firmalar ile çalışmak her zaman daha doğru karar olacaktır.

Firma Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ankara web tasarım firmaları arasında bir seçim yapmak istediğinizde  belirli kriterleriniz olması gerekmektedir. Bu kriterleri madde madde sıralayacak olursak:

 1. Firmanın Referansları (Tasarımların Göze Hitap Edip / Etmediği)
 2. Firmanın Google Yorumları ve Şikayet Var Sayfasında, Şikayet Var mı Yok mu İncelenmesi
 3. Firmanın Vereceği Hizmetler ve Hizmet Sonrası Destekler Neler
 4. Firmanın Hizmetleri İçin Talep Ettiği Fiyatlar şeklinde dört ana başlıkta inceleme yapabiliriz. Bu şartlar dikkatli bir şekilde incelendiğinde doğru firma ile anlaşma yapma şansınız daha çok artacaktır. Doğru bir firma ile çalıştığınızdan emin olduğunuz takdirde, güzel sonuçlar için gün saymaya başlayabilirsiniz. Web tasarım ve diğer tüm hizmetlerimiz hakkında sormak istedikleriniz var ise ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden hemen yararlanabilirsiniz. 

Doğru bir web sitesini kime yaptıracağınıza karar verip, web sitenizin hazırlanması için start verdiyseniz bir sonraki adım dijital pazarlama çalışmasıdır. Sürekli adı geçen bu “dijital pazarlama nedir?” derseniz yazımıza bir göz atabilirsiniz. Web sitenizin ve sosyal medya hesaplarınızın doğru biçimde yönetilmesi oldukça önemlidir. Doğru müşterilere firmanızı tanıtabilmek istiyorsanız profesyonel web tasarım hizmetinin yanında dijital pazarlama hizmeti de mutlaka almalısınız. Alanında uzman kişiler ile çalıştığınızda firmanızdaki değişimi sizde net bir şekilde göreceksiniz.

Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir?


Web tasarımı, web sitesinin arama motorlarında erişilebilirliğini sağlayan, ana hatları ile kişi ve kurumları, ürün ve hizmetleri tanıtan grafik ve metinlerin bir araya geldiği kaliteli bir çalışmadır. Web tasarım nedir? denildiğinde kısaca kişi ve kurumların dijital ortamda görünen yüzü denilebilir. 

Web Tasarımı

İnternet tarayıcılarının görüntüleyebileceği bir şekilde özel olarak hazırlanan bir tasarım olan web tasarımı, HTML dilinde olup uzmanlar tarafından yapılır. Bu işi yapan kişilere de web master ya da web tasarımcısı denilir. Web tasarım nedir? sorusuna kişi ve kurumlar için resmi bilgilendirme kanalı da denilebilir. Kaliteli bir web tasarımı, web sitesinin hedef müşteri kitlesini yakalamasında son derece önemli olup özellikle kullanıcı dostu olması gerekir.

Web Tasarım Unsurları

Bir web tasarımında web sitesinin kalitesini belirleyen önemli unsurlar bulunur. İlk etapta görsel olarak dikkati çeken unsurlar yanında içerik, özgünlük ve güvenlik gibi noktalar web site kalitesini etkileyen önemli özelliklerdir. 

Projelendirme, grafik tasarımı, HTML veya CSS kodlama, CMS entegrasyonu ve test işlemleri sonrası web tasarımı tamamlanır. Web tasarım nedir? denildiğinde web sitelerini oluşturma süreci de denilebilir. Şimdi web tasarım unsurlarına tek-tek bakalım:

Düzen: Web sitesinde kullanılan grafik ve metinlerin gözü yormayacak formatta belli bir düzende olması gerekir. Aranılan bilgiye hızlıca ulaşmada düzen önemlidir. Bu özellik kullanıcının web sitesinde kalma süresini uzatır.

Renk: Renk seçimi her ne kadar isteğe bağlı olsa da, tercihler marka imajını ve kurumsal kimliği yansıtan renklerden yana olmalıdır.

Grafikler: Sayfanın açılma hızını olumsuz etkilemeyecek grafiklerin logo, fotoğraf ya da simgelerin kullanılması önemlidir. 

Fontlar: Yazı tipleri web site tasarım kalitesinde son derece etkilidir. Hatta birçok web tarayıcısı web-güvenli yazı tiplerini kaliteli bir şekilde görüntüleyebilir. Bu nedenle kabul gören fontlar tercih edilmelidir.

İçerik: Görsel ve metinlerden oluşan içerik, ürün ve hizmet tanıtımında okuyucuda merak uyandıran, bilgilendirici ve seo uyumlu olmalıdır. İçeriğin konu ile ilgili anahtar kelimeler içermesi, arama motoru optimizasyonu olan seo için önemlidir.

Profesyonel Web Tasarımı

Profesyonel web tasarımı, dijital ortamda hak ettiği yeri almak isteyen kişi ve kurumların tercihi olup uzmanlarca yapılan çalışmalardır. İşletmeleri çevrimiçi olarak hem güvenilir hem de benzersiz gösterir. Web sitelerinin öneminin her geçen gün arttığı günümüzde başarılı ve hedefle odaklanmış bir web sitesi için içerik ve tasarım olarak sektöre uygunluk önemlidir. Böylece site sadece ulusal değil uluslararası müşterilere de eşit uzaklıkta olacağından hedef müşteri kitlesi günden güne büyüyecektir. 7/24 açık bir web sitesi, özellikle bir e-ticaret sitesi ise günün her saatinde satış yapması demektir. Satış ve pazarlama gelirinin artması, reklam ve kampanya giderlerinin düşmesi profesyonel bir web tasarımı ile mümkündür. 

Web Tasarımda Nelere Dikkat Edilmeli?

Her çalışmada olduğu gibi web tasarımda da hedef önemlidir. Web sitesinin amacına hizmet eden bir tasarımda olması, şirketi müşteriye en doğru ve en hızlı şekilde yönlendirmesi, kullanıcı dostu olması ve arama motorlarına uygun formatta kodlanması gerekir.

Sitenin görsel yönünü belirleyen web tasarımının web sitesinin çok fazla ziyaretçi çekeceği ve ziyaretçilerin sitede uzun süre zaman geçireceği şekilde yapılması, web sitesinin arama motorlarında ilk sıralarda olmasını sağlayacaktır. Müşteri odaklı yapılan bir web tasarım çalışması; müşterinin ihtiyaçlarına cevap veren, dinamik, yönetilebilir, işlevsel, seo uyumlu, kurumsal kimliği doğru yansıtan ve ziyaretçilere güven veren formattadır. Ulusal ve uluslararası düzeyde ürün ve hizmet tanıtımının yapılmasında son derece önemli olup potansiyel müşterilere kolay ulaşmayı sağlar.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Biz Sizi Arayalım

Proje ve girişimlerinizin bizimle hayat bulmasını istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.