Loading...

Ankara Web Tasarım Firması

Müşterilerinin internette başarılı olmalarına yardımcı olmak için işletmelerinizin ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş web tasarımı, web geliştirme, web sayfa tasarımı web ve mobil uygulamalar geliştiren streetartdigital.com, Ankara web tasarım ihtiyaçlarınızda hizmetinizdedir. Web sitelerinin doğru bir şekilde planlanması, daha fazla etkili olmasını sağlar. Özellikle de anlaşılabilir ve pratik yapıda olması gerekir. Bu alanda çalışma gösteren firmamız, tüm beklentileri karşılıyor. Başta Ankara web tasarım olarak bizimle iletişime geçmeniz ve taleplerinizi sıralamanız gerekir. Böylece;

Tüm ihtiyaçlar temel alınır ve tasarımın gerçekleşmesi sağlanır.
Tüketicilerin de istekleri dikkate alınır ve web tasarım planlanır.
Her bütçeye uygun olacak şekilde iş modeline yer verilir.


İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte markaların reklam ve tanıtım faaliyetleri de dijital alanlara taşınmıştır. İçinde bulunduğumuz bilişim çağında insanların yaşam tarzlarının yanında iletişim ve alışveriş alışkanlıkları da önemli ölçüde değişkenlik göstermiştir. Günümüzde her markanın bir web sitesi olmalıdır ve bu web sitesi markanın tarz ve konseptine uygun bir şekilde profesyoneller tarafından hazırlanmalıdır.

Ankara web tasarım firması Street Art Dijital Reklam Ajansı olarak yılların tecrübesi ile geleceğin teknolojisini birleştiriyor; markanız için yüksek performanslı web sitelerini özel olarak yapıyoruz.

Her Markanın Neden Bir Web Sitesi Olmalı

Markaların hedef kitle ve müşterilerinin internette geçirdikleri günlük zaman dilimi oldukça fazladır. Bu nedenle dijital ortam reklam ve tanıtım faaliyetleri için oldukça verimli bir alandır.

Yaşam gerçekliğinde sürdürülen; eğlenme, alışveriş yapma, bilgi edinme ve iletişim kurma aktiviteleri artık dijital ortamda kendine önemli bir yer edinmiştir.

Web sitelerinde ve sosyal medyada yürütülen kampanyalar çok daha az maliyetlidir ve çok daha sağlıklı bir şekilde ölçülebilmektedir.

Hedef kitle ile anlık iletişime geçerek ürün satışı ya da hizmet sunumu çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

En İyi Ankara Web Tasarım Şirketi

"streetartdigital.com" Ankara web tasarım şirketi olarak en iyi Ankara web tasarımcı personeller ile standartların yüksek tutulmasına özen göstermekteyiz. Başta son teknoloji ve istekleri doğrultusunda web sayfa tasarımı gerçekleşmesi esas alınır. Hem beceri hem de standartlar temel alınarak tasarımı gerçekleşir. Mesela temelde W3C standartlarına uygun bir şekilde iş modeline yer verilir.

Web sayfa tasarımı deyince başta grafik öğeler akla gelebilir. Ancak beraberinde arayüz tasarımı ile yazarlık hizmetleri de gelmektedir. Özellikle de SEO hizmetlerinde yazarlık önem arz ediyor. Çünkü anahtar kelime kullanımları ile tasarlanan web sitesi ön plana çıkar. Yani arama motoru optimizasyonu da hizmetlerimiz arasında yerini almıştır.Web Tasarım Özelliklerimiz Neler

• Güncel teknoloji takip edilerek yeni nesil teknik ekipman ve yazılımlar kullanılmaktadır. 
• Her türlü cihaz ile açılabilen ve kullanılabilen responsive özellikleri bulunmaktadır. 
• Gerek yazılım gerekse tasarım anlayışımız kullanıcı odaklıdır. 
• Arama motorlarının beklentilerine uygun SEO uyumlu bir şekilde tasarlanmaktadır. 
• Verilerin yedeklenmesine önem verilmektedir. 
• SSL sertifikası ile kişisel verilerin ve hesap bilgilerin koruması sağlanmaktadır. 
• Uluslararası medyada varlığınızı sürdürebilmek için çoklu dil desteği sunulmaktadır. 
• Kullanıcıların sosyal mecralarda da sizi kolayca bulabilmesi amacı ile sosyal medya entegrasyonu gerçekleştirilmektedir. 
• Hazır tasarım ve özel tasarım web sitelerimiz ile markanızın tarz ve konseptine en uygun dijital alan sağlanmaktadır.

Grafik Tasarım Nedir?

Grafik tasarım bir mesajı iletmek, bir görseli geliştirmek veya bir düşünceyi görselleştirmek için metnin ve görsellerin algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak organize edilmesidir. Tasarım, baskı, ekran, hareketli film, animasyon, iç mimari, ambalaj tasarımı gibi birçok ortamda uygulanabilir. Grafik tasarım ve grafik sanatlar açısından, görsel sanatların temel ilkeleri olan hizalama, denge, karşıtlık, vurgulama, hareket, görüntü, oran, yakınlık, tekrarlama, ritm ve birlik geçerlidir. Grafiker ile Grafik Tasarımcı aynı anlama sahiptir. Grafik tasarımcı ünvanına sahip olabilmek için eğitimden geçmek gerekmektedir. Ama kendi kendisini geliştirmiş, bu konuda eğitim almadan da iyi yerlere gelmiş tasarım ustaları veya grafik tasarımcılar da vardır. Burada esas olan bilginin kaynağı değil, bilginin kendisidir.

Günümüzde baskı yoluyla çoğaltılacak her türlü materyalin üretiminde grafik tasanm ilke ve uygulamalarından yararlanılmakta, aynca; televizyon ekranının etkili kullanım ilkelerini düzenleyen TV grafik tasarımı ile bilgisayar ekranından takip edilen Internet siteleri için web grafik tasarımı hızla gelişen yan grafik sanayileri olarak karşımıza çıkmaktadır. Baskı, televizyon ve web sayfalan için grafik çalışmalan ayrı uzmanlık dalları olmakla birlikte, hemen hepsi için uygulanması gerekli temel ilkeler vardır. Bu nedenle bu konulara meraklı bireylerin, uzmanlaşma için temel grafik ilkeleri ve uygulamalanm bilmeleri zorunluluktur.

E-Ticaretin Avantajları Nelerdir?

Dünyanın doğal bir sınırı olduğu için aslında pazarın, yani şirketler olarak büyüyebileceğiniz alanın da bir sınırı vardır. Ancak e-ticaret, gelişmiş lojistik ve tedarik zinciriyle beraber bu sınırları neredeyse tamamen ortadan kaldırıyor. Aynı pazara tekrar tekrar ve çok kısa sürede satış yapma imkânı sunuyor. Üstelik dijital araçların artması ile birlikte pazarlama yöntemleri de sürekli gelişiyor.

E-ticaretin faydaları ve avantajlarına müşteriler ve satıcılar açısından bakacak olursak,

E-ticaret sayesinde müşteriler;

- Ürün bilgilerine ayrıntılı ve tam olarak ulaşabilirler.
- Ürünler arasında fiyat karşılaştırması yapabilirler.
- Hızlı ve kolay bir alışveriş deneyimi yaşarlar.
- Çeşitli kanallardan ürün yorumlarını takip edebilirler.
- Birçok üründe indirimli fiyatlara ulaşabilirler.
- Geniş ürün çeşidi arasından seçim yapabilirler.
- Dünyanın pek çok bölgesinden ürün ve hizmet alışverişi yapabilirler.
- Kampanyaları kolayca takip edebilirler.
- İade güvenceleri varsa güvenle alışveriş yapabilirler.
- İstedikleri her an mağazaya ulaşabilirler.
- Kendileri dışında bir alıcıya kolayca ürün gönderebilirler.

E-ticaret sayesinde satıcılar;

- 7/24 açık bir mağazaya sahip olurlar.
- Hâlihazırda e-alışveriş alışkanlığı kazanmış ve de büyümekte olan geniş bir alıcı kitlesine ulaşırlar.
- Pazarlama fırsatları sonsuz bir alandan yararlanırlar.
- Ürünlerini dikkat çekici şekilde müşterilere sunabilirler.
- Fiziksel mağazalara kıyasla çok daha masrafsız şekilde süreci yönetebilirler.
- Hedeflenen müşteri kitlesine kolayca ulaşabilirler.
- Düşük sermayelerle ticaret yapmaya başlayabilirler.
- Zamanı çok daha verimli kullanarak fiziksel mağazanın ulaşabileceği maksimum satış kapasitesini dahi aşabilirler.
- Müşteri iletişimi ve güvenini kolayca geliştirebilirler.
- Küçük ve orta ölçekli işletmeler için e-ticaret, ticarete başlama ve büyütmenin en hızlı yoludur.

E-Ticaret Türleri Nelerdir?

- Business to Business (B2B) – Şirketler Arası E-Ticaret

- Business to Consumer (B2C) – Firmadan Tüketiciye E-Ticaret

- Consumer to Business (C2B) –  Tüketiciden Firmaya E-Ticaret

- Consumer to Consumer (C2C) – Tüketiciden Tüketiciye E-Ticaret

- Business to Employee (B2E) – Firmadan Çalışanlarına E-Ticaret

Ülkemizde kullanılan en yaygın e-ticaret türü B2C ve B2B’dir. Ancak tabii ki bu iki e-ticaret türünün iş yapma yöntemleri değişkenlik gösterebilir.

E-Ticaret Nasıl Yapılır?

- E-ticaret’e başlamadan önce; en uygun e-ticaret türüne, stoklu ve stoksuz (dropshipping) satışın hangisinin yapılacağına karar verilir, pazar ve ürün araştırması yapılır, gerekli tedarik zinciri sağlanır.

- Satış ve pazarlama mecraları olarak firmaların kurdukları internet siteleri ve/veya internet pazaryerlerinde açtıkları mağazalar kullanılır.

Bu mecralar aracılığıyla satış, sipariş, ödeme işlemleri gerçekleştirilir, teslimat takibi yapılır, satış verileri çıkarılır.

- N11, Hepsiburada, Gittigidiyor, Trendyol, Amazon ve Aliexpress gibi pazaryerlerinde mağaza açtıktan sonra süreci yönetebilmek için Pazaryeri Entegrasyonu yapılmalıdır.

- En az bu adımlar kadar önemli son aşama ise reklam ve pazarlamadır. Arama motorları ve sosyal medya platformlarına reklamlar vermeli, ürün bilgilerini bu mecralara uyumlu şekilde hazırlamalı; bölge veya müşterilere özel kupon ve kampanyalar tanımlayacak çalışmalar yapılmalıdır.

E-Ticaret Sitesi Kurmak için Neler Gereklidir?

Domain adı: Marka adı veya hizmeti basitçe tanımlayan bir isim alınmalıdır.

Sunucu (Hosting): Güçlü bir altyapıya sahip sunucu seçilmelidir. 

Ödeme Yöntemleri: Müşterilere farklı ödeme seçenekleri sunan yöntemler eklenmelidir. (Kredi kartı / banka kartı ödemesi, kapıda ödeme vb.)

Güvenlik Sertifikası: Müşterilerin güvenliği için SSL sertifikaları alınmalıdır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı, firmanın şirket içinde ya da şirket dışında duruşunu temsil eden ve müşterilerin bir bakışta firmayı tanımasını sağlamak için yapılan çalışmaların bütünüdür. Kurumsal kimlik tasarımı aynı zamanda firmanın profesyonel görünmesini sağladığı için müşterilere daha güvenilir bir izlenim bırakır. Bu çalışmaların en temeli kurum ismi ve amblemden oluşan logodur.

Bunun dışında kalan bütün görsel iletişim malzemeleri logo tasarımı baz alınarak şekillenir. Kurumsal kimlik hem B2B pazarlama hem de B2C pazarlama alanında firmayı görünür kılarak müşteriler arasındaki bilinirliğini arttırdığı için de oldukça önemlidir. En temel reklam çalışması olduğundan kurumsal kimliği olmayan bir firma için tanınmak ve büyümek neredeyse imkansızdır. Oysa iyi tasarlanmış bir kurumsal kimlik müşterilerin gözünde firmaya itibar kazandıracağı için her zaman akılda kalıcı olup pazarlama faaliyetlerini arttıracaktır.

Kurumsal kimlik çalışmaları arasında logodan ofis dizaynına, çalışanların kıyafetlerinden araç üstü giydirmeye, antetli kağıttan tabelaya, web sitesinden ambalaj dizaynına kadar her bir çalışmanın ne ölçüde, nasıl kullanılacağı belirlenmiştir. Kurumun bütün kimlik sistemini içeren kılavuza “Kurumsal Kimlik Kılavuzu” (Corporate Identity Manual) denir.

Firmanızın tanıtımını yapmak ve kendinizle ilgili bilgi vermek istiyorsanız kataloglar en uygun reklam alanıdır. Broşür ve el ilanlarından son derece kalıcı ve etkili olan kataloglar markanızın kimliğine ve kurum kültürüne uygun olarak tasarlanmalıdır. Baskı halinde olan yani dergi formatı dediğimiz kataloglara ihtiyacınız varsa katalog tasarımlarını sizler için özenle çalışabiliriz.

Aynı zamanda web sitenize bu katalogları entegre edecek gerekli ekibe ve alt yapıya da sahibiz. Ankara katalog tasarımı konusunda kendisini kanıtlamış olan Street Art Digital Reklam Ajansı bünyesinde katalog tasarımlarınız web sitenize entegre edilir ve sorunsuz bir şekilde sizlere teslim edilir. Siz de hem web sitesi ziyaretçilerinize e- katalog imkânını sağlamak hem de profesyonel bir katalog tasarlatmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Katalog Nedir?

Katalog tasarımına girmeden önce, katalog nedir, katalog tasarımının önemi nedir gibi konulara değinelim. Katalog, firma ya da markaların ürün ve hizmetlerini tanıtmak amacıyla kullandıkları, içeriği geniş ve detaylı olan basılı reklam aracıdır. Katalogun markalar için önemi çok fazladır. Kataloglar kendiliğinden markanızın reklamını yaparlar ve iyi hazırlanmış bir katalog kendiliğinden markanın ürünlerini müşteriye anlatır.

Katalog içinde ürünlerin bir listesi ve şirket hakkında müşteriyi bilgilendirecek bilgiler bulunmalıdır. Yüz yüze iletişim kurmadan markanızı anlatabileceğiniz en etkili yöntem kataloglardır. Broşür ve el ilanları, bir kampanya, reklam ve ürün anlatmak için pratik ve hızlı bir yöntem olsa da, kataloglar daha geniş içerikleri ile markaları daha detaylı ve iyi bir şekilde anlatabilirler.

Katalog Tasarımı ve Önemi

Katalog tasarımının da markanız için önemi oldukça fazladır. Katalog tasarımlarının başarılı bir şekilde yapılması ve müşterinin aklın yer etmesi önemlidir. Bu nedenler, müşterilere yönelik tasarım yaptırmak gereklidir. Katalog tasarımlarınız ile kurumsal kimliğiniz uyuşmalıdır. Markanızın duruşuna uygun olan bir tasarımla müşterilerinizin aklında kalmalısınız. Kataloglar, kurumsal kimliğiniz ile uyuşmalı ve aynı zamanda da markanızı ve markanın kurumsal kimliğini temsil etmesi gereklidir.

Sade bir tasarım ve zengin bir içerik ile hazırlanmış tasarımlar, marka tanıtımı ve satış üzerinde olumlu geri dönüşler sağlamaktadır. Etkili ve başarılı kataloglar, müşterinin hafızasında yer ederek, marka ve müşteri arasında bir bağ kurmaktadır. Müşterilerin markanıza değer vermesini istiyorsanız, profesyonel görünen, üzerinde ince düşünülmüş, akılda kalıcı bir katalog tasarımı yaptırmanız gerekmektedir.

Katalog tasarımı yaptırırken dikkat etmeniz gereken noktalar; katalogun amacının ne olduğu ve yapılan tasarımın bu amaca uyum sağlayıp sağlamadığı, müşteriler tarafından anlaşılabilir olması, dikkat çekici bir tasarımla müşterinin aklında kalmayı başarabilmesi gibi konular katalog tasarımında büyük önem taşır. Örneğin, yaptıracağınız katalogun amacı ürünlerinizi tanıtmak ise, düzenli bir şekilde ve dikkat çekici olacak şekilde ürünlerin katalog sayfalarına yerleştirilmiş olması gerekmektedir. Karmaşık ve dağınık olarak yerleştirilen ürünler müşterinin ilgisini çekmeyecektir ve bir süre sonra katalogu incelemeyi bırakacaktır. Fakat göz yormadan ve karmaşa yaratmadan hazırlanan bir tasarım müşteriyi sıkmaz ve akılda kalıcı olur.

Güçlü sosyal medya yönetimi proje ekibimizle birlikte, tam olarak ihtiyacınız olan planlamayı yapıyor ve markanızı görünür kılıyoruz. Markanızı benzerlerinden ayıracak noktaları hedefleyerek sizin için en iyi stratejiyi belirliyor ve bu plan doğrultusunda belirlediğimiz hedef kitleye ulaşmanızı sağlıyoruz. Sosyal medya iletişimini sürdürürken düzenli aralıklarla sosyal medya raporları çıkararak stratejimizi güncelliyor ve en başarılı sonuca ulaşmanız için çalışıyoruz. Sektörde birçok markaya sosyal medya yönetimi hizmeti vererek değer katmış ve yükselmesine katkıda bulunmuş profesyonel ekibimizle, dijital dünyada olmak istediğiniz yeri sıkı bir çalışma ile elde edebilirsiniz.

Sosyal medya yönetimi ile markanızı öne çıkarın

Dünyanın her yanından insanların, saniyeler içerisinde iletişim kurmasına aracılık eden sosyal medya, müşterilerine ulaşmak için tüm büyük markaların kullandığı bir iletişim yoludur. Etkili bir sosyal medya yönetimi ile dijital dünyada markanızın bilinirliğini artırmak, potansiyel müşterilerinize ulaşmak ve oluşturduğunuz orjinal içerik ile kendi kitlenizi yaratmanız mümkündür.

Bir markanın, aktif bir sosyal medya yönetimi kampanyası ile ürettiği güncel içerikler ve müşteri ile olan sürekli diyalogları sayesinde müşterilerin marka ile kurduğu bağ güçlenir, marka müşterilerin güvenini kazanabilir ve bu da beraberinde daha çok potansiyel müşteriye ulaşma olasılığı sağlar.

Sosyal Medya Yönetiminin Önemi

Şimdi aktaracağımız bilgiler, sosyal medya yönetimi ile kitlenize ulaşmanın ne kadar önemli bir pazarlama yöntemi olduğunu anlamamıza yardımcı olacaktır.

Profesyonel sosyal medya yönetimi sayesinde web sitelerinin trafiği %91 artabiliyor ve daha ilgili bir hedef kitleye ulaşma ihtimali %71 artıyor.

Sosyal medya ve bloglar, Türkiye’de aktif internet kullanıcılarının yaklaşık %63’sine ulaşıyor. (51 milyona yakın)

Çevrimiçi tüketicilerin %43’ü sosyal medya hayranları veya takipçilerinden oluşuyor.

Facebook kullanıcılarının %20’si reklamlardan ve orada gördükleri yorumlardan dolayı bir şey satın alıyor.

Twitter kullanıcılarının %67’sinin, takip ettikleri markaları satın alma olasılığı daha yüksek oluyor.

B2B işletmeleri LinkedIn kullanarak, müşteri ediniminde %61 başarı oranı ile karşılaşıyor.

Logo Tasarım

Logo tasarım nedir? Logo; bir şirketin ya da bireysel bir oluşumun imajını ve özelliklerini görsel olarak yansıtan bir çalışma çeşididir. Logo tasarımı, ticaretin ilk dönemlerinden bu yana; markanın, ürünün ve hizmetin gücünü diğer rakiplerinden ayırt etmek için kullanılmıştır. Ürünleri farklılaştırmak adına üzerine yapılan işaretlemeler, logo tarihinin temellerini atmıştır. Okuryazarlığın düşük olduğu dönemlerde oldukça faydalı olan bu yöntem, yıllar içinde dönüşüm geçirerek günümüzdeki modern evresine ulaşmıştır. Farklı renklerden, çizgilerden, sembollerden ve yazı karakterlerinden oluşarak kurumsal kimliğin özelliklerini yansıtır. Kurumsal kimlik; bir şirketin imajını, özelliklerini ve yapısını kurumsal kimlik temsil eden çalışmaların bütünüdür. Kurumsal kimlikte en önemli aşama ise logo tasarımıdır. Logo; kurumsal kimliğin bir parçası olduğu için, kurum imajından izler ve etkiler taşımalıdır. Temel amaç; hedef kitlenin ilgili marka ile özdeşleşmesini ve markanın zihinlerde yer etmesini sağlamaktır. Logo tasarımı, bir şirketin hedef kitlesine ilettiği en direkt ve önemli mesajdır.

Dolayısıyla logonun özellikleri ve profesyonel biçimde tasarlanması, markanın imajı açısından büyük önem taşır. Yeni bir işe başlarken, bir ürün ya da hizmet sunmayı hedeflerken, bir şirket kurarken öncelikli ihtiyaç markayı görsel olarak ifade edebilmektir. Çünkü görsellik insan zihninde diğer etkenlere göre daha keskin izler bırakır. Bu anlamda logo tasarımı, şirketlerin hedef kitlelerine kimliklerini yansıtmalarında en önemli araçtır. Hedef kitlenin aklında kalmanın pek çok yolu olsa da, en belirgin ve alışılmış olanı görsel ifadelerdir. Logo tasarımı, dünya ticaret sektöründe vazgeçilemez ve yeri doldurulamaz bir işlem olarak görülmektedir. Logo, şirketlerin vizyonunu ve kurumsal imajını direkt olarak yansıtan bir ayna gibidir. Dolayısıyla diğer şirketlerin logoları ile kıyaslandığında ayırt edilebilir olan bir logo büyük önem taşır. Logoda logotype olarak bilinen kısım, logodaki yazılı ifadeyi temsil eder. Amblem ise kurumun imajını temsil eden görsel simge olarak tanımlanır.

Logo tasarım nasıl olmalıdır?

Çağımızda pazar rekabetinin artması, markaların kendini ifade ediş biçimlerinde daha kreatif düşünmelerini gerektirmektedir. Logo görsel bir mesaj olduğu için, hedef kitleye çok daha hızlı ulaşır ve uzun süre akılda kalır. Elbette bunun sağlanması için alıcı ve logo tasarım hizmeti veren firma arasında başarılı bir iletişim süreci sağlanmalıdır. Logo, bir şirketin çizgiler ve renklerle kendini ifade ediş biçimidir. Bu sebeple, logonun şirketin kurumsal imajına uygun hazırlanması gerekir. Logo tasarım hizmeti veren firmaların ilk yapması gereken şey, alıcı şirketlerin yapısını bütünüyle analiz etmektir.

Böylece ihtiyaçlar ve beklentiler tam olarak anlaşılır. Dolayısıyla şirketin misyonu ile logonun çizgileri paralel olarak ilerleme imkanı bulur. Aynı zamanda logonun kreatif özellikler taşıması da, markanın imajını zedelememek adına önemli bir unsurdur. Zira farklı şirketlerin logolarına benzeyen logolar hem müşterilerin kafasında karışıklık yaratır, hem de ilgili şirketin kendi çizgisinde özgün bir biçimde ilerlemesine engel olur.

Logo tasarım hangi aşamalardan oluşur?

Proje aşaması: Öncelikle alıcı firmanın beklentileri ve çerçevesi incelikle analiz edilir. İhtiyaçlara yönelik bir logo firmayı yükseltebileceği gibi, yanlış bir logo kurumsal imajı zedeler. Bu anlamda projelendirme aşaması büyük önem taşır. Ana fikir ortaya koyulur ve etrafında gerekli tartışmalar gerçekleştirilir. Sunulan hizmet ve logonun fikrinin uyuşması halinde diğer aşamalara geçilir.

Değerlendirme aşaması: Tamamlanan örnek logolar müşteriye sunulur ve değerlendirme süreci başlar. Logo tasarım hizmeti veren firma hem müşterinin beklentilerini önemsemeli hem de ilgili süreçte deneyimlerini konuşturmalıdır. Müşteri ile istişare ederken objektif ve uzman çizgisinden ayrılmadan hizmet sağlayan firmalar, en uygun logonun hangisi olduğu hakkında müşteriye önerilerde bulunur.

Teknik detayları içeren aşama: Kurumsal imajı yansıtmak için hazırlanan logo tasarımlarının vektörel tasarım olması önemlidir. Çünkü vektörel olmayan logo tasarımları; baskı esnasında zarar görme, yıpranma ya da detaylarının kaybedilmesi gibi riskler barındırır. Fakat vektörel tasarımlar dilediğiniz kadar büyütülmeye ya da küçültmeye karşı hiçbir detayını kaybetmez, logoda yıpranma yaşanmaz. Görüntüsünde hiçbir bozulma gerçekleşmediği için süreci başa sarmak da gerekmez. Standartlarını koruyan bir logo çalışması, işlerin daha güvenli ilerlemesini sağlar.

Sonuç aşaması: Son evrede belirlenen logo tasarımı bütün hatları ile tamamlanır. Dosya türevleri ve en önemlisi de vektörel hali ile alıcı şirkete teslim edilir. Müşterinin memnuniyetinin kazanılması ile logo tasarım süreci tamamlanmış olur.
Google Ads ile işinizi büyütün

Google Arama ve Haritalar'da sizinkine benzer işletmeleri arayan müşterilerin karşısına çıkın. Sadece web sitenize yönlendiren tıklamalar veya işletmenize yapılan telefon aramaları için ödeme yapın.

Kullanıcılar ne yapacaklarını, nereye gideceklerini ve ne satın alacaklarını Google'da arar. Reklamınız, kullanıcıların sizinkine benzer ürün veya hizmetleri aradığı sırada Google'da gösterilebilir. İster masaüstü bilgisayarlarını isterlerse mobil cihazlarını kullanıyor olsunlar, doğru zamanlanmış bir reklam kullanıcıları değerli müşterilere dönüştürebilir.

Hemen hemen her bütçe ile Google Ads'de reklam verebilirsiniz. Aylık bütçe sınırı belirleyin ve hiçbir zaman bu sınırın aşılmamasını sağlayın. Ayrıca, harcamalarınızı istediğiniz zaman duraklatabilir veya düzenleyebilirsiniz.

Google Ads kampanya türleri nelerdir?

Google Adwords kampanyasının türleri arama ağı kampanyası, görüntülü, reklam ağı kampanyası, alışveriş kampanyası, video kampanyası, evrensel uygulama kampanyası olarak sıralanıyor.

Adwords reklamlarında demografik hedefleme yapılabiliyor mu?

Google Adwords reklamı çalışmalarında yaş, cinsiyet ve ebeveynlik durumu hedeflemeleri yapmak mümkündür.

Ülke veya bölge hedeflemesi yapılabiliyor mu?

Google Adwords reklamlarında ülke, bölge ve şehir hedeflemeleri yapmak mümkündür. Bu hedeflemeleri yaparken harita üzerinden kendi belirlediğiniz noktaları da yarıçap seçebilirsiniz.

Arama ve görüntülü reklam modelleri arasındaki fark nedir?

Arama ağı olarak bilinen Google Search reklamları potansiyel müşterilerinize işletmeniz ve hizmetleriniz ile ilgili anahtar kelimeler aracılığıyla ulaşmanızı amaçlar. Bu ağda yayınlanan reklamlar arama ağındaki Arama ağı iş ortağı sitelerde metin reklamlar şeklinde ve Google arama sonuçlarında aynı anda yayınlanır. Görüntülü reklamlar ise 2 milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan oluşan bir grupta yer alarak yayınlanır. Görüntülü reklamlarda arama ağı reklamlarının tersine kişiler reklamları aramadan görürler.

Google Alışveriş reklamları nasıl verilir?

Google alışveriş reklamları satmakta olduğunuz ürünlerle ilgili detaylı bilgi sunar. Alışveriş reklamları genel olarak yalnızca tek ürünü tanıtan ürün alışveriş reklamları ya da birkaç ürünün bir arada tanıtıldığı vitrin alışveriş reklamlarını karşılayabilir. Alışveriş reklamları hazırlamak için Google Merchant Center'da ürün bilgileri hazırlanarak Google Adwords’te alışveriş kampanyaları oluşturulur.

Adwords reklam bütçeleri nasıl belirlenir?

Reklamcılık hedeflerine ve her gün harcamayı uygun gördüğünüz genel tutara bağlı olarak Google Adwords’te her bir kampanya için günlük bütçe seçimi yapmak mümkündür. Bu bütçe istendiği takdirde istendiği zaman değiştirilebilir. Adwords reklam bütçesini belirlemede kampanya ve hedefleme çeşitleri göz önünde bulundurulmalıdır.

GDN reklamları nedir?

GDN reklamları Google Display Network kelimelerinin kısa halidir. Google Adsense anlaşmalı web sitelerinde yayınlanan görüntülü reklamları ifade eden Google Display Network, 2 milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan meydana gelen bir gruptur.

Remarketing nedir?

Yeniden pazarlama anlamına gelen remarketing, daha önce web siteniz veya mobil uygulamanızla etkileşimde bulunan kullanıcılara tekrar ulaşmayı ifade etmektedir. Remarketing, yayınladığınız reklamlarınızı Google veya iş ortağı web sitelerine göz atan kitlelere göre stratejik olarak konumlandırmanıza imkan verir. Bu şekilde marka bilinirliğini artar ve kitlelerin satın alma işlemi daha da pratikleşerek hızlanır.

Anasayfa Video

Hakkımızda

Sizin için, Tasarlıyoruz

Ankara Web Tasarım firması olan Streetart Digital en iyi fiyat garantisi ile çalışmaktadır. Web arayüz tasarımları kurumsal olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Ankara Web Tasarım en kısa sürede görsel olarak benzer bir web sitesini firmanız adına tasarlayacaktır.

Ankara Web Tasarım firması olan Streetart Digital yenilikçi bir anlayışla her geçen gün hızla büyümekte ve referanslarına bir çok büyük firmayı dahil etmektedir. Yazılım teknolojisini yakından takip edip kullanarak en uygun fiyata en profesyonel hizmeti sunan Ajansımız tüm web sorunlarınıza kalıcı çözümleri en kısa sürede üretmektedir.

Ankara Web Tasarım firması olan Streetart Digital, kurumsal, kişisel ve proje bazlı web siteleri, e-ticaret siteleri, arama motorları optimizasyonu, sosyal medya Yönetimi, mobil uygulama geliştirme, yazılım alanlarında konusunda uzman ve deneyimli ekiple profesyonel çözümler üretmektedir.

Firmamız 500'den fazla kurumsal firmaya, kamu kurumlarına hizmet vermiştir. Firmamız, zamanın ötesinde projeler geliştirmeyi ilke edimektedir. Ar-Ge faaliyetlerini öz kaynakları ile geliştiren Ankara Web Tasarım firması olan Streetart Digital yurt için birçok projeye imza atmıştır. Müşterilerine daima en yeniyi ve en iyiyi sunmayı ilke edinen ajansımız genç ve dinamik kadrosu ile bir telefon uzağınızdadır.

Copyright

Copyright © 2021 StreetArt Dijital Reklam Ajansı

İletişim

Lütfen Bizimle İletişime Geçiniz. 

Apex Kozmetik

Apex Kozmetik dermokozmetik alanında 20 yılı aşkın saha tecrübesiye sahip çalışanlarıyla, eczane kanalıyla ithal ettiği ürünlerle Türkiye pazarında öncü bir konuma ulaşmayı hedefleyen bir firmadır.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Proje ve girişimlerinizin bizimle hayat bulmasını istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Web Tasarım

Dijital dünyayla olan tanışmanızda en yeni teknolojiyle hazırladığımız web siteleriyle sizlere destek olmak için var gücümüzle çalışmaktayız.

İçerik Yönetim Sistemi

Kullanıcı sınırlaması olmadan sitenizin tüm içeriklerine istediğiniz her an ulaşıp formlarınızı kontrol edebilir ve içerik güncellemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Cihaz Uyumluluğu

Ziyaretçilerinizin her yerden size kolay ulaşabilmesini sağlamak adına web sitenizin her tarayıcıda ve tüm cihazlarda kusursuz olarak çalışmasını sağlıyoruz.

Seo - Arama Motoru Optimizasyonu

Siteniz üzerinde gerekli olan tüm iyileştirmeler yapılarak başta Google olmak üzere arama motorlarına uyumlu hale getirilir.

Referanslarımız

Çerez Politikası

StreetArt Dijital Reklam Ajansı tarafından gizliliğinize saygı duyulmakta ve veri güvenliğinize önem verilmektedir. Bu kapsamda sizleri “Çerez” (Cookie) hakkında bilgilendirmek ve aydınlatmak amacıyla bu metin hazırlanmıştır.

Bilgilendirme

Birçok web sitesi, teknik, işlevsel, deneyim kalitesini arttırmak ve benzeri birçok sebepten “Çerez” (Cookie) kullanmaktadır. Aşağıda “çerez” (Cookie) kullanımımız, kullanıcıların bu çerezleri çeşitli mecralarda nasıl yönetebileceği açıklanmaktadır.

Bu dokümanda açıklanan bilgiler, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde sitemizden erişilebilen Aydınlatma ve Açık Rıza metni ile bir bütün olarak değerlendirilmelidir.

Çerez (Cookie) Nedir?

Çerez (Cookie), herhangi bir İnternet sitesi tarafından bilgisayara bırakılan bir tür tanımlama dosyasıdır. Çerez dosyalarında oturum bilgileri ve benzeri veriler saklanır. Çerez kullanan bir site ziyaret edildiğinde bu site, erişimin yapıldığı tarayıcıya sabit diske bir ya da daha fazla çerez bırakma konusunda talep gönderebilir.

Çerezler, siteyi ziyaret eden kişilere ait isim, yaş, adres, cinsiyet gibi kişisel verileri barındırmazlar.

Çerezler hakkında daha detaylı bilgi edinmek için lütfen www.aboutcookies.org ve www.allaboutcookies.org sitelerini ziyaret ediniz.

Çerez (Cookie) Tipleri Nelerdir?

Çerez’ler, kullanım amacı, süreleri ve oluşturanlar açısından çeşitli tiplere ayrılırlar.

Çerez’i oluşturan ve yerleştiren tarafın kim olduğuna bağlı olarak web sitesi çerezleri ve üçüncü taraf çerezleri kullanılmaktadır. Üçüncü taraf çerezleri, web sitesinin iş ortaklarına, hizmet sağlayıcılarına ve iş birlikteliklerine bağlı olarak farklı şirketler tarafından yönetilebilmektedir.

Çerezin kullanımda kaldığı süreye bağlı olarak session (oturum) çerezleri ve kalıcı çerezler kullanılabilmektedir. Oturum çerezleri, ziyaretçinin web sitesini ziyaret etmeyi bıraktığı an silinmektedir. Kalıcı çerezler ise çerezin kullanım amacına bağlı olarak belirlenmiş sürelerde ziyaret bitmiş olsa bile kullanıcının ziyaretçinin cihazında kalmaktadır.

Çerezlerin kullanım amacına bağlı olarak web sitesinde reklam ve hedefleme çerezleri, deneyim kişiselleştirme çerezleri, doğrulama çerezleri, analiz/analitik çerezler ve teknik çerezler kullanılabilmektedir.

Çerezler Neden Kullanılır?

Web sitesinde çerezler, aşağıdaki amaçlar için kullanılabilir.

 • Ziyaret ve deneyim kişiselleştirme, hedefleme, doğru ve amaca dönük reklam ve tanıtım faaliyetleri
 • Web sitesi ve bileşenlerinin işlevlerinin doğru, kolay ve daha verimli çalışması
 • Web sitesini, kaynak kullanımı, erişen bilgisi, ziyaretçi sayısı ve platformlarının tespiti gibi bilgileri analiz ederek performansı arttırmak ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek
 • Web sitesinin çalışması için gerekli olan işlevleri yerine getirmek

Çerez Kullanımına Dair Kişisel Tercih Yönetimini Nasıl Yapabilirsiniz?

Web sitemizin çalışması için gerekli olan bazı konularda çerez kullanımını tercihe bağlı olarak devre dışı bırakmak, web sitesinin doğru çalışmasına engel olabilmektedir. Bu tip çerezler ile ilgili terchilerinizi değiştirdiğinizde web sitemizden edineceğiniz bilgi ve ziyaret deneyiminizin aksamaya uğramayacağını garanti edemeyiz.

Gofast Rent a Car

2020 yılında Ankara'da kurulan Gofast Rent a Car başarı hikayesini, olağanüstü emek ve gayretlere borçludur. Bugün Türkiye'nin önde gelen araba kiralama markası olarak, hizmet ağını, personel altyapısını, araç çeşitliliğini ve yurtdışı bağlantılarını arttırarak yoluna devam etmektedir.

E-Ticaret

GOFAST RENTACAR

2020 yılında Ankara'da kurulan Gofast Rent a Car başarı hikayesini, olağanüstü emek ve gayretlere borçludur. Bugün Türkiye'nin önde gelen araba kiralama markası olarak, hizmet ağını, personel altyapısını, araç çeşitliliğini ve yurtdışı bağlantılarını arttırarak yoluna devam etmektedir.

Güvenlik ve Yedekleme

Sunucularımızda düzenli olarak yedeklediğimiz web siteleriniz 7/24 güvenli bir şekilde saklanmaktadır.

Teknik Destek

Geniş kadromuz ve profesyonel teknik ekibimiz ile ihtiyacınız olan tüm istekleriniz için yanınızdayız.

Mobil Uyumlu Tasarım

 • Mobil Uyumlu Hazır Temalar
 • Android Mobil Uygulama
 • iOS Mobil Uygulama
 • Web İçerik Yönetim Sistemi
 • Blog sistemi
 • Özel Arayüz tasarımı entegrasyon

Kişisel Verilerin Korunması

KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ ve KORUNMASINA İLİŞKİN AYDINLATMA METNİ

Bu bilgilendirme metni 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 10. maddesi ve 10.3.2018 tarihli 30356 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ hükümleri gereğince Şirketimizin veri sorumlusu olarak elde ettiği kişisel verilerle ilgili olarak aydınlatma yükümlülüğü kapsamında hazırlanmıştır.

1. Veri Sorumlusu
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 5.2 ve 8.2 maddesine uygun olarak İletişim Danışmanlığı ve Reklam şirketimiz ve/veya yetkili temsilcisi ile akdetmiş olduğunuz ve tarafı bulunduğunuz Hizmet Sözleşmeleri kapsamında şirketimiz ve/veya yetkili temsilcisi tarafından İletişim Danışmanlığı ve Reklam şirketimize aktarılan kişisel verileriniz Street Art Digital Reklam Ajansı tarafından veri sorumlusu sıfatıyla 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ve bağlı yönetmelikleri kapsamında ile aşağıdaki şartlara uyumlu olarak işlenir ve korunur.

2. Kişisel Verilerinizin İşlenme Amacı
Kişisel verileriniz, şirketimiz ve/veya yetkili temsilcisi ile akdetmiş olduğunuz sözleşmeler kapsamında ve şirketimiz tarafından sunulan İletişim Danışmanlığı ve Reklam hizmetlerine dair müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak, şirketimiz tarafından sunulan hizmetlerin kalitesini arttırmak ve yeni hizmetler sunmak, size özel kampanyalara ve promosyonlara dair bilgilendirme yapılabilmesi gibi amaçlarla Kanunda öngörülen sınırlar dahilinde işlenebilecektir.

3. Kişisel Verilerinizin Aktarılması
Kişisel verileriniz, yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilebilmesi adına yalnızca iş ortaklarımıza ve kanunen yetkili kamu kurum ve kuruluşları ve kanunen yetkili özel kişi veya kuruluşlar ile Kanun’da öngörülen sınırlar dahilinde ve yine Kanunun 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları ile sınırlı olacak şekilde aktarılabilecektir.

4. Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi
Ad soyadı ve iletişim bilgileri ile sınırlı olan kişisel verileriniz şirketimiz, şirketimiz ve/veya yetkili temsilcileri ile akdetmiş olduğunuz ve tarafı bulunduğunuz hizmet sözleşmeleri kapsamında şirketimiz ve/veya yetkili temsilcileri tarafından toplanmakta ve şirketimiz ve/veya yetkili temsilcileri tarafından İletişim Danışmanlığı ve Reklam şirketi olarak şirketimize verilen siparişler sırasında siparişlerin bireyselleştirilmesi ve kalitesinin arttırılması amacıyla 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 5.2 ve 8.2 maddesine uygun olarak aktarılmakta olup İletişim Danışmanlığı ve Reklam şirketimizce de müşteri memnuniyetinin sağlanması, şirketimiz tarafından sunulan hizmetlerin kalitesinin arttırılması ve yeni hizmetler sunulması,  çalışanları, Street Art Digital Reklam Ajansı’na hizmet veren kuruluşlar ile bunların çalışanlarının veya Street Art Digital Reklam Ajansı müşterilerinin taleplerini kolaylaştırmak veya güvenlik ve risk değerlendirmesi yapılması, yasal yükümlülüklerin ve yetkili diğer idari kuruluşların taleplerinin yerine getirilmesi amaçlarıyla sınırlı şekilde toplanarak, yasal süresince saklanmaktadır.

5. Veri Sahibi Olarak Haklarınız
KVK Kanunu’nun 11.maddesine göre veri sahibi olarak haklarınız aşağıdaki gibidir:
a) Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,
b) Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
c) Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
d) Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
e) Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
f) Kanunda öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
g) Yukarıda e ve f bentleri uyarınca yapılan işlemlerin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
h) İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
i) Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması halinde zararın giderilmesini talep etme,

Yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak ile ilgili talebinizi, yazılı olarak şirketimiz veya Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun belirlediği diğer yöntemlerle Şirketimize iletebilirsiniz.

Şirketimiz başvuruda yer alan taleplerinizi; talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç̧ otuz gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandırmakla yükümlüdür. Ancak, işlemin ayrıca bir maliyeti gerektirmesi halinde, Kurulca belirlenen tarifedeki ücret alınabilir.

Yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak için Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ hükümleri uyarınca yazılı olarak veya kayıtlı elektronik posta (KEP) adresi, güvenli elektronik imza, mobil imza ya da şirketimize daha önce bildirilen ve şirketimiz sisteminde kayıtlı bulunan elektronik posta adresini kullanmak suretiyle adınız, soyadınız ve başvurunuz yazılı ise imzanızı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için T.C. kimlik numarası, yabancılar için uyruğu, pasaport numarası veya varsa kimlik numarası, tebligata esas yerleşim yeri veya iş yeri adresiniz, varsa bildirime esas elektronik posta adresi, telefon ve faks numarası ve talep konusunu da içermesi gerekli başvurunuzu aşağıdaki formu kullanarak şirketimiz “Uğur Mumcu Mahallesi 1628. Sokak No:7/2 Yenimahalle / Ankara” adresine posta yoluyla, elden veya noter aracılığıyla veya bilgi@streetartdigital.com adresine güvenli elektronik imzalı olarak iletebilirsiniz.

Kolay Ürün Yönetimi

 • Sınırsız Ürün/Kategori Ekleme
 • Sürükle bırak ile kategori tanımlama
 • Ürün Seçenekleri tanımlama
 • Ürünleri Zoom İle Büyültme
 • Dosya, Video Ekleme
 • Tut Sürükle İle Ürün Sıralama
 • Fırsat Ürünleri
 • Stoklu-stoksuz satış özellikleri

Kolay Üye Yönetimi

 • Ürün Yorumlama
 • Abonelik Modülü Üyelik
 • Doğrulama & Onay
 • Farklı üye gruplarına farklı fiyat gösterebilme

Kolay Ödeme Yönetimi

 • Sanalpos Tüm Bankalar
 • PayU İle Ödeme
 • PayTR ile Ödeme
 • Iyzıco İle Ödeme
 • 3D Secure İle Ödeme
 • Havale İle Ödeme
 • Kapıda Ödeme

SEO Uyumlu

 • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
 • Analytics Entegrasyonu
 • "Kategori ve Ürün bazında meta description, title ve keywords 

Sipariş Yönetimi

 • Detaylı Filtreleme
 • Akıllı Filtre
 • Üyeliksiz sipariş verebilme
 • Ticket Yönetim Sistemi
 • Kargo entegrasyonu

Entegrasyonlar

 • Google Merchant Center Entegrasyon
 • İçeri XML/JSON data alma ve entegrasyonlar (Opsiyonel)
 • Dışarıya Xml/JSON data verme
 • Muhasebe Programları İle Entegrasyon

Site Yönetimi

 • Kullanıcı oluşturma ve Yetkilendirme
 • İstatistik ve Raporlama
 • Güçlü cache yapısı

TGM Kule Vinç

Tgm Kule Vinç, 2011 yılında Düzce Beyköy Organize Sanayi Bölgesinde üretimine başladığı serüvende bugün, 15.000 m² faal kapalı alana sahip ana fabrikası, 33.000 m² açık alana sahip Düzce Gümüşova Organize Sanayi Bölgesinde, toplam 200’den fazla çalışmakta olan personeli, Yurt içi ve Yurt Dışı olmak üzere satış noktaları, Yurt içi 30’a  yakın Tgm Kule Vinç Yetkili Servis Merkezi ile Türkiye’ nin 81 ili ve Yurt dışında 7 ülkeye tecrübesi ile hizmet vermektedir.

CMK Kablo

CMK Kablo markası ile tartışılmaz kalitesiyle müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hizmet vermekteyiz. CMK Kablo, modern üretim hatları ve yetişmiş eleman gücüyle, müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en üst düzeyde karşılamayı kendisine hedef olarak seçmiş ve bu hedefini gerçekleştirecek yönde yatırımlara devam etmektedir.

E-Ticaret Web Sunucu Hizmeti

 • Yıllık Trafik / Sunucu Kullanımı
 • Web Alanı & Database Alanı
 • E-Posta Hesabı
 • 256bit SSL Güvenlik Sertifikası
 • Cloud Sunucu Altyapısı

Kastamall Kuzey

Aras İnşaat taahhüt işleri konusundaki faaliyetlerine 1971 yılında başlamıştır. Değişen zaman ve piyasa koşullarına ayak uydurarak faaliyetlerine özel konut inşaatlarını da ekleyerek büyümeye ve gelişmeye devam etmiştir.

Sural İnşaat

Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir?


Web tasarımı, web sitesinin arama motorlarında erişilebilirliğini sağlayan, ana hatları ile kişi ve kurumları, ürün ve hizmetleri tanıtan grafik ve metinlerin bir araya geldiği kaliteli bir çalışmadır. Web tasarım nedir? denildiğinde kısaca kişi ve kurumların dijital ortamda görünen yüzü denilebilir. 

Web Tasarımı

İnternet tarayıcılarının görüntüleyebileceği bir şekilde özel olarak hazırlanan bir tasarım olan web tasarımı, HTML dilinde olup uzmanlar tarafından yapılır. Bu işi yapan kişilere de web master ya da web tasarımcısı denilir. Web tasarım nedir? sorusuna kişi ve kurumlar için resmi bilgilendirme kanalı da denilebilir. Kaliteli bir web tasarımı, web sitesinin hedef müşteri kitlesini yakalamasında son derece önemli olup özellikle kullanıcı dostu olması gerekir.

Web Tasarım Unsurları

Bir web tasarımında web sitesinin kalitesini belirleyen önemli unsurlar bulunur. İlk etapta görsel olarak dikkati çeken unsurlar yanında içerik, özgünlük ve güvenlik gibi noktalar web site kalitesini etkileyen önemli özelliklerdir. 

Projelendirme, grafik tasarımı, HTML veya CSS kodlama, CMS entegrasyonu ve test işlemleri sonrası web tasarımı tamamlanır. Web tasarım nedir? denildiğinde web sitelerini oluşturma süreci de denilebilir. Şimdi web tasarım unsurlarına tek-tek bakalım:

Düzen: Web sitesinde kullanılan grafik ve metinlerin gözü yormayacak formatta belli bir düzende olması gerekir. Aranılan bilgiye hızlıca ulaşmada düzen önemlidir. Bu özellik kullanıcının web sitesinde kalma süresini uzatır.

Renk: Renk seçimi her ne kadar isteğe bağlı olsa da, tercihler marka imajını ve kurumsal kimliği yansıtan renklerden yana olmalıdır.

Grafikler: Sayfanın açılma hızını olumsuz etkilemeyecek grafiklerin logo, fotoğraf ya da simgelerin kullanılması önemlidir. 

Fontlar: Yazı tipleri web site tasarım kalitesinde son derece etkilidir. Hatta birçok web tarayıcısı web-güvenli yazı tiplerini kaliteli bir şekilde görüntüleyebilir. Bu nedenle kabul gören fontlar tercih edilmelidir.

İçerik: Görsel ve metinlerden oluşan içerik, ürün ve hizmet tanıtımında okuyucuda merak uyandıran, bilgilendirici ve seo uyumlu olmalıdır. İçeriğin konu ile ilgili anahtar kelimeler içermesi, arama motoru optimizasyonu olan seo için önemlidir.

Profesyonel Web Tasarımı

Profesyonel web tasarımı, dijital ortamda hak ettiği yeri almak isteyen kişi ve kurumların tercihi olup uzmanlarca yapılan çalışmalardır. İşletmeleri çevrimiçi olarak hem güvenilir hem de benzersiz gösterir. Web sitelerinin öneminin her geçen gün arttığı günümüzde başarılı ve hedefle odaklanmış bir web sitesi için içerik ve tasarım olarak sektöre uygunluk önemlidir. Böylece site sadece ulusal değil uluslararası müşterilere de eşit uzaklıkta olacağından hedef müşteri kitlesi günden güne büyüyecektir. 7/24 açık bir web sitesi, özellikle bir e-ticaret sitesi ise günün her saatinde satış yapması demektir. Satış ve pazarlama gelirinin artması, reklam ve kampanya giderlerinin düşmesi profesyonel bir web tasarımı ile mümkündür. 

Web Tasarımda Nelere Dikkat Edilmeli?

Her çalışmada olduğu gibi web tasarımda da hedef önemlidir. Web sitesinin amacına hizmet eden bir tasarımda olması, şirketi müşteriye en doğru ve en hızlı şekilde yönlendirmesi, kullanıcı dostu olması ve arama motorlarına uygun formatta kodlanması gerekir.

Sitenin görsel yönünü belirleyen web tasarımının web sitesinin çok fazla ziyaretçi çekeceği ve ziyaretçilerin sitede uzun süre zaman geçireceği şekilde yapılması, web sitesinin arama motorlarında ilk sıralarda olmasını sağlayacaktır. Müşteri odaklı yapılan bir web tasarım çalışması; müşterinin ihtiyaçlarına cevap veren, dinamik, yönetilebilir, işlevsel, seo uyumlu, kurumsal kimliği doğru yansıtan ve ziyaretçilere güven veren formattadır. Ulusal ve uluslararası düzeyde ürün ve hizmet tanıtımının yapılmasında son derece önemli olup potansiyel müşterilere kolay ulaşmayı sağlar.

FNS Makina

İnşaatlarda kullanılan Kule vinç, dış cephe platformu, personel ve yük asansörü satış ve kiralama hususunda hizmet veren FNS MAKİNA 2013 yılında 3 ortak tarafından kurulmuştur.

Gözüm İnşaat

1988 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Gözüm İnşaat kurumsallaşmış yönetim yapısıyla faaliyetine devam etmektedir.

Alternatif Grup

Dünyadaki değişimleri ve gelişmeleri doğru okuyan, hedeflerini bu doğrultuda planlayan bizler Alternatif Ailesi olarak firmamızın daimi değişmez prensiplerinden olan kalite, güven, disiplin, dürüstlük ve saygı ilkelerniden taviz vermeden ülkemizin hedeflerinden aldığımız güç ile daha büyük hedefi olan bir firma olarak ilerlemekteyiz.

SERKA İNŞAAT

SERKA TAAHHUT INSAAT A.S. is a Turkish based Design/Build Construction Company providing a wide range of engineering, construction, O&M, and Logistics to clients in Middle East, Africa and Europe.  Founded almost 50-years ago as a small, civil works contractor primarily serving the U.S. Air Force at Incirlik AFB in Adana Turkey; SERKA is known today as a full service SERKA providing Turnkey Construction Solutions to Commercial and Governmental Clients.

Biogenstore

Bio-gen İlaç Sanayi Tic. Ltd. Şti. 2000 yılında kurulmuştur. Firmamızın kuruluş amacı, vizyonundan ve prensiplerinden vazgeçmeden Türkiye ilaç pazarı için ürün temini, dağıtımı ve pazarlaması hizmetlerini yürütmektir. Bugün yaşam kalitesini iyileştiren sağlık ürünleri, kendi alanında öncü yenilikçi tedavileri ve 67 çalışanı ile ülkemize hizmet vermektedir.

Adanur İnşaat

Doğalgaz taahhüt işlerinizde Adanur var. Doğalgaz altyapı, Kolon Tesisatı, İç Tesisat işleriniz Başkent Doğalgaz A.Ş.’nin teknik şartnamesine uygun olarak yerine getirilmektedir. Doğalgaz ve ısınma tesisatlarınızı en verimli şekilde projelendiriyor ve monte ediyoruz. Firmamız doğalgaz’ın verimli ve güvenli kullanımını amaç edinerek sizlere yıllardır etkin hizmet vermektedir.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı, bir şirketin görsel kimliğiyle ilgilidir. Marka kimliğimi oluşturan (logo tasarım vb.) görsel öğeler kurumsal kimlik tasarımı ile ilişkilendirilebilir. Bu tip grafik tasarım, marka değerlerini görüntü, şekil ve renk ile iletmek için marka pazarlamasında kullanılmaktadır.

Pazarlama Ve Reklam Tasarımı

Muhtemelen en yaygın olarak bilinen grafik tasarım türlerinden biri: pazarlama ve reklamcılık. Çoğu insan grafik tasarımı dendiğinde büyük olasılıkla pazarlama ve reklam tasarımını düşünüyorlar. Sosyal medya grafikleri, dergi ilanı, reklam panoları, katalog tasarım, broşür, el ilanı tasarımı, e-posta pazarlama şablonları, içerik pazarlaması gibi yaygın olarak kullanılan görsel iletişim tasarımı öğeleri örnek olarak gösterilebilir.

Yayın Tasarımı

Yayın tasarımı, geleneksel olarak baskı ortamını ifade eder ancak dijital dönüşüm ile beraber, dijital yayıncılığı da kapsamaktadır. Yayın tasarımcılarının, matbaa veya yayıncılar ile yakın bir şekilde çalışması gerekir; çünkü mizanpaj, tipografi ve resim gibi unsurların mümkün olan en iyi şekilde sonuçlanacağından emin olması gerekir. Yayın grafik tasarımı örnekleri arasında kitaplar, gazeteler, haber bültenleri, dergiler ve e-kitaplar yer almaktadır. 

Çevresel Tasarım

Çevresel tasarım, insanları kendisine bağlayan ortamlarda görsel öğelerin kullanılmasıdır. Bu tür grafik tasarım genellikle gözden kaçmaktadır. Çevresel tasarımın amacı insanların bulundukları yerlerdeki deneyimlerini iyileştirmektir. Bu deneyimi daha unutulmaz kılacak olan şey, izleyiciye bilgi veya fayda sağlamasıdır. Mimari, yol işaretleri, tabelalar, etkinlik alanları ve duvar resimleri tüm çevresel tasarım örnekleridir. 

Ambalaj Tasarım

Yeni bir ürün satın alırken ürünün satışa hazır hale getirilmesi için kullanılan üzerindeki etiket, büyük olasılıkla dikkatinizi çeker. Etiket veya ambalaj gibi bu tip tasarımlar görsel unsurlardan oluşur. Bu grafik tasarım elemanları, ambalaj tasarımcıları tarafından yapılmaktadır. Bu tasarımcıların, başarılı ürün pazarlaması için pazardaki mevcut eğilimlerin farkında olmaları çok önemlidir. 

Hareketli Tasarım

Hareketli grafik tasarım, grafik tasarımın bir alt kümesi olmakla birlikte “hareket halindeki grafikler” şeklinde belirtilebilir. Bu hareketli grafikler; illüstrasyon ve tipografi destekli animasyon, video oyun tasarımı, uygulamalar, GIF’ler, web sitesi vb. öğeleri içerebilir. Teknolojik gelişmeler ile ilerleyen bu yeni alanlar olmakla birlikte görsel iletişim tasarımı dersleri ve programlarında yer almaktadır.

Web Tasarım

Web tasarım elbette bir grafik tasarım türü değildir. Fakat grafik tasarım, web tasarımın bir öğesi olduğu için üzerinde durulması gerekir. Çünkü web tasarımcıları, kullanıcı dostu, hoş bir arayüz ile web tasarımı oluşturmak için çeşitli tasarım öğelerini (mizanpaj, resim ve tipografi gibi) dikkate almalı ve doğru birleştirmelidir. 

Artilane Pro Kolajen

Bio-gen İlaç Sanayi Tic. Ltd. Şti. 2000 yılında kurulmuştur. Firmamızın kuruluş amacı, vizyonundan ve prensiplerinden vazgeçmeden Türkiye ilaç pazarı için ürün temini, dağıtımı ve pazarlaması hizmetlerini yürütmektir. Bugün yaşam kalitesini iyileştiren sağlık ürünleri, kendi alanında öncü yenilikçi tedavileri ve 67 çalışanı ile ülkemize hizmet vermektedir.

Gençsan Ahşap

Genç-san, yarımasırı aşkın süredir tasarım, estetik, üretim ve kalite anlayışını, ahşap sektörüne de taşımak amacıyla, günümüz teknolojisinin en son olanaklarını kullanarak, ahşabın doğallığını ve sıcaklığını, estetik değerlerlerle harmanlayarak, kalite ve dayanıklılıktan ödün vermeyen ürünler hedeflemektedir.

UX Tasarımı

Kullanıcı deneyimi tasarımı olarak da bilinen UX tasarımı, kullanıcıların etkileşime girdiği tasarım öğelerinin yapısı ve mantığına odaklanır. UX tasarımcıları, bir ürünün kullanılabilirliğini, erişilebilirliğini ve kullanıcı memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı amaçlayarak kullanıcı etkileşimini geliştirmek için çalışır.Kullanıcı deneyimi tasarımı olarak da bilinen UX tasarımı, kullanıcıların etkileşime girdiği tasarım öğelerinin yapısı ve mantığına odaklanır. UX tasarımcıları, bir ürünün kullanılabilirliğini, erişilebilirliğini ve kullanıcı memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı amaçlayarak kullanıcı etkileşimini geliştirmek için çalışır. 

UI Tasarımı

UI tasarımı kullanıcı arabirimi tasarımı olarak tanımlanır ve bir tasarımın etkileşimli öğelerini içerir. Bu tür tasarım, kullanıcıların ihtiyaçlarının iyi anlaşılmasını gerektirir. Kullanıcıların cihaz üzerinde ne yapmaları gerektiğini tahmin etmeye ve arayüzün bu eylemleri mümkün kılan unsurlara sahip olmasını sağlamaya odaklanılır. Bu öğeler, açılır listeler, geçişler, bildirimler, ilerleme çubukları vb. gibi şeyleri içerir. 

Kurum İçinde Kullanılacak Dökümanlar

 • Amblem Tasarımı ve Kullanım Şekilleri
 • Logo Tasarımı ve Kullanım Şekilleri
 • Teknik Bilgiler; Ölçülendirme ve Kullanım Boyutları
 • Renkler ve Kullanım Alanları
 • Kartvizit
 • Antetli Kağıt / Antetli Devam Kağıdı (Soft&Hard Copy)
 • Diplomat Zarf
 • Torba Zarf

Resmi Evraklar

 • Fatura
 • İrsaliyeli Fatura
 • Sevk İrsaliyesi
 • Gider Pusulası
 • Tahsilat ve Tediye Makbuzu
 • Özel Fatura (İhracat Kayıtlı Fatura)
 • Muhasebe Formları (Kasa Fişi, Tahsil Fişi)
 • Teklif ve Sipariş Fişi
 • İş Takip Fişi

Kırtasiye Ürünleri

 • Dönkart
 • Davetiye ve Tebrik Kartları
 • Dosya (Cepli Tanıtım Dosyası)
 • Fax Formu

Medya – Görsel Yazılı Tanıtım

 • Tanıtım ve Reklam Filmleri (Özel İstek Üzerine)
 • Gazete İlan ve Reklamları
 • Dergi İlan ve Reklamları
 • Basın Duyuruları
 • Eleman İlanları

Ofset Baskı ve Reklam

 • Katalog Tasarımı
 • İnsert Tasarımı
 • Broşür Tasarımı
 • Dergi ve Tanıtım Bülteni
 • El İlanı
 • Kağıt Afiş
 • Tebrik, Teşekkür, Onur Belgeleri ve Sertifikalar
 • Sticker
 • CD Stickeri ve Zarfı
 • Adisyon Fişi
 • Menü Tasarımı
 • Rezervasyon Kartı

Promosyon Ürün Tasarımları

 • Ajanda
 • Takvim, Masa Takvimi ve Masa Sümeni
 • Bloknot
 • Küp Bloknot
 • Saat
 • Anahtarlık
 • Mousepad
 • Yemek Servis Altlığı
 • Peçete
 • Tabak Altlığı
 • Kalem ve Kalem Seti

Tanıtım Materyallerinin Tasarımları

 • Bez Afişler
 • Bayrak
 • Flama
 • Rollup
 • Kürsü ve Kürsü Arkası
 • Stand
 • Billboard
 • Örümcek Stand
 • Kurum İçi Görseller
 • Bina Giydirmeler
 • Araç Giydirmeler

Tekstil Ürünlerinin Tasarımları

 • Şapka
 • Önlük
 • İş Tulumu
 • T-shirt
 • Polo
 • Yaka İğnesi
 • Kol Düğmesi

Tabela Tasarımları

 • Kurum Dış Tabelası
 • Kurum Hoşgeldiniz Tabelası (Sekreter Arkası)
 • Yönlendirme Levhaları
 • Şirket İçi Departman Levhaları, Kapılıklar
 • Plaket
 • Başarı Ödülleri (Altın Adam Gibi)

Ambalaj Tasarımları

 • Kutu
 • Koli
 • Çanta
 • Naylon Poşet
 • Kağıt Poşet
 • Ürün ve Fiyat Etiketleri

Sunum Görsel Tasarımları

 • Power Point Sunum Şablonu Tasarımları
 • Keynote Sunum Şablonu Tasarımları

E-Posta Öğelerinin Tasarımları

 • E-posta İmza Tasarımları
 • Mailing Yapılırken Kullanılacak Şablonların Tasarımları

Marka Bütünlüğü Korunmalı

Katalog tasarımı, pazarlama kampanyalarını harekete geçirmek için çok güçlü bir çevrimdışı pazarlama aracıdır. Firma ve markanızın kurumsal bütünlüğünü, imajını ve duruşunu en iyi şekilde temsil edilmesi gerekir. Sadece grafik unsurlarıyla değil, kullanılan görsel malzemeden sunulan tablolara, okunabilirliğinden baskı kalitesine kadar pek çok unsur etkili ve yerinde kullanılması elzemdir.

Kullanılan Materyaller Kaliteli Olmalı

Etkileyici bir katalog tasarımı, kullandığı materyallerin kalitesiyle ölçülür. Artistik görsel malzemesiyle, markanın kurumsalına uygun seçilen font ve canlı renkleriyle kurumsal imajın bütünlüğü doğru orantılıdır. Başarı ise altın oranın yakalanmasıyla elde edilir.

Okunabilirlik Düzeyi Artırılmalı

Pazarlama araçları arasında markanızın satış gücünü doğrudan etkileyecek en önemli gösterge, hayal değil gerçek vurgusunu yansıtmaktan geçer. Hedefi vuran bir katalog tasarımıyla; markanıza karşı ilgisi yüksek müşterilerinizin çarpan etkisiyle kendinizi net ve tam olarak anlatabilir, markanıza bağlayabilirsiniz.

Kurumsal Web Tasarımı Nedir?

Kurumsal web tasarımı, bir firmanın kurumsallığını en iyi şekilde yansıtabilmeyi amaçlayan web tasarım çalışmasıdır. Bir firmanın kurumsal kimliğine uygun olarak tasarlanan web sitesi, o firmanın kurumsal kimliğinin dünyaya açıldığı bir penceredir. Bu yüzden kurumsal bir firmayı temsil edecek olan bir web sitesinin tasarımı, kurumsal bir hizmet verme amacı olan firmanın imajı göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Kaliteli bir kurumsal web tasarım hizmetinde, web sitesi firmanın kurumsal kimliğine ayna olacak şekilde tasarlanır.

Kurumsal web tasarımı sürecinde gözetilmesi gereken niteliklere, hizmet verilen firmanın; bulunduğu sektör, logosu, amacı, verdiği hizmet, hedef kitlesi gibi unsurlar örnek verilebilir. Tasarımı yapılacak web sitesinin temasındaki renkler ve yazı fontu gibi küçük detaylar dahi bu unsurlara göre seçilir. Böylelikle yapılan web sitesi firmasını olması gerektiği gibi yansıtabilmelidir. Kısaca web tasarım sayesinde firmaların web siteleri hem firmaların yansıtmak istediği imaja göre, hem de firmaların hedef kitlesinin ihtiyaçları analiz edilerek dizayn edilmektedir.

Kurumsal Kimliğe Uygun Tasarlanmalı

Bir markanın sürdürülebilir olması için, kurumsal kimliğinin olması en önemli değeridir. Her ne koşulda olursa olsun, kurumsal kimliğine uygun üretimler ve tasarımlar yapılması gereklidir. Bu şekilde, kurumsal değerlere uygun sunulan modern ve orijinal katalog tasarımı daha etkili ve doğru olacaktır.

Sektör Analizi Yapılmalı

Tasarıma başlamadan önce mutlaka kurumunuzu sizden dinleriz. Kurumun değerlerini, şirket stratejisini, kısa ve uzun dönem hedeflerinizi öğrenmek isteriz. Önceki zamanlarda yapılan tasarımlar varsa mutlaka inceleriz. Sektördeki diğer oyuncuları öğrenerek onlarla ilgili detaylı bilgi toplarız. Doğru tasarımı yapabilmemiz için bu bilgiler bize ışık tutar.

Fotoğraf Çekimi ve Görsel Temini

Katalog tasarımının en önemli unsurlarından biri görsellerdir. Görsellerin uygun kalitede çekimlerinin yapılması gerekir. Talep ederseniz ek olarak fotoğraf çekimlerinizi üstlenebilir ya da stock sitelerden sizin onayınızla satın almalar ve kiralamalar yapabiliriz. İsterseniz mevcut görsellerinizi inceler uygun olup olmadığı konusunda bilgi de verebiliriz.

Hedef kitleye mesaj iletimi

Her şirketin hitap ettiği hedef kitlenin özellikleri farklılıklar gösterir. Çünkü her dönemin ve her toplumun kültürel yapısında çeşitli dinamikler mevcuttur. Bu bakımdan logo tasarımında kültürel özellikleri yansıtacak ve hedef kitlenin markayla özdeşleşmesini sağlayacak renkler ya da imgeler kullanılabilir.

Bütünleştirici çizgilere sahip olması

Şirketler belli bir hedef kitleye hitap etme amacıyla yola çıksa da, yolda kendilerine farklı yaşlardan ve kültürlerden müşteriler katarak devam ederler. Bu da demektir ki, logo tasarımında kapsayıcı ve bütünleştirici bir hava yaratılmalıdır. Müşterilerin kafasında karmaşa yaratmak yerine, herkesin ortak mesajı çıkaracağı ve en önemlisi de markanın akılda kalıcılığını artıracak bir logo tasarım süreci gerçekleştirilmelidir.

Hedef kitle analizi

Sosyal medyada iletişime başlamadan önce ulaşmak istediğiniz hedef kitleyi belirlemeli ve tanımalısınız. Bu süreç için yapacağınız doğru analizler ile etkili bir strateji üretebilir ve markanızın ihtiyaçlarını daha rahat karşılayabilirsiniz.

Rakip analizi

Rakiplerinizle rekabet halinde olduğunuz platformlarda rakip analizi yaparak iletişim stratejilerini anlamak kendinizi geliştirmek adına oldukça önemlidir. Böylece sektörün tam bir değerlendirmesini yaparak iletişimde işinize yarayacak artıları daha rahat keşfedebilirsiniz.

Sade ve etkili tasarım

Logo tasarımında dikkat edilmesi gereken ilk şey, logonun akılda kalıcı bir çizgi taşımasıdır. Bunun için de logoyu anlaşılır, yalın ve sade olarak tasarlamak uzun vadede fayda sağlar.

Özgün ve ayırt edici olması

Orijinal ve kendine has bir logo, şirketlerin imajına katkıda bulunur. Farklı kurumlar ile ilgili çağrışımlar yaratan bir logo, faydadan çok zarar getiren bir etken haline gelir.

Karmaşıklıktan uzak yapısı

Logoda minimal esintiler her zaman daha çarpıcı ve insan zihninde çok daha kalıcıdır. Dünyada ünlü büyük markaların logolarına bakıldığında, minimal anlayışın etkilerini görmek mümkündür. Detaylarda boğulmak logoyu yorucu, estetikten uzak ve karmaşık hale getirir.

Marka Geliştirme ve Konumlandırma

Büyük küçük her işletmenin gelişmesinde başlanılan yerden çok nasıl bir yol izlendiği etkilidir. Markanızın şu anki durumuna göre bir yol haritası belirliyor, bu süreçte sosyal medyada kendinizi en iyi şekilde ifade edebilmenizi sağlamaya çalışıyoruz.

İçerik Üretimi

İletişime başladığınızda hedef kitlenize ve amacınıza uygun konuları temel alarak içerik üretmeniz hedef kitleniz ile daha etkili iletişim kurmanızı sağlayacaktır. Bunun yanında iletişime geçeceğiniz mecranın doğasına ve teknik özelliklerine uygun içerikler üretmeniz sizi rakiplerinizden ayıracaktır.

Raporlama

Markanız için yaptığımız tüm bu çalışmaları düzenli olarak değerlendiriyor ve planımızı raporlarımız doğrultusunda güncelleyerek ilerlemeye devam ediyoruz. Biz sizin için en iyisini hazırlarken, sizi her aşamadan haberdar ediyor ve gelişim raporlarını sizinle paylaşıyoruz.

Sosyal Medya Reklamları

Aldığı rol gittikçe daha önemli olan reklamları etkili bir biçimde kullanmak markanızı ve içeriklerinizi hem görünür kılacak hem de aldıkları etkileşimi artıracaktır. Özellik değişmeye devam eden sosyal medya algoritmaları sebebiyle erişimin azaldığı bu dönemde reklamları kullanmak ve özellikle etkin kullanmak oldukça başarı sağlamaktadır.

Ankara Web Sitesi Tasarımı Yapan Firmalar

Ankara Web Sitesi Yapan Firmaların arasında arama yapıp görüşmeler gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Street Art Digital tasarım ekibi olarak web sitesi ihtiyacını ve fazlasını gerçekleştirmenize olanak sağlıyacak web sitesi fikirlerimizi öğrenmek için bizi arayın. Ankara web sitesi yapan firmalar arasındaki farkımızı paketlerimizi inceledikten sonra farkedecek ve web sitesi denince aklınıza gelen o dijital ürünün daha güçlü bir şey olabileceğinin farkına varacaksınız. Ankara web sitesi yapan firmalar ile kıyasladığınızda Street Art Digital sizi daha ileriye taşımak için tasarlanmış ekstra araçlarla dolu ve uzman tasarımcılar tarafından tasarlanan aynı zaman da yüksek açılış hızına sahip web sitelerine sahip olmak bizimle çok kolay.

HSY Proje

HSY Proje Mühendislik İnşaat’ın temel hedefi; yüklendiği işleri uluslar arası kriterlere, yürürlükteki mevzuat, şartname ve standartlara uygun olarak yürütmek aynı zamanda yaptığı işlerde sağlık ve güvenlik şartlarını göz ardı etmeden karlı bir şekilde meydana getirmektir.

Katalog Tasarımı Ankara

KATALOG TASARIMI

Katalog tasarımı markaların bulundukları sektör içerisinde tanıtımlarını yapmak için kullandıkları dijital ve basılı materyaller için yapılan çalışmalar olarak karşımıza çıkar. Katalog çalışmaları firmalar için genel olarak daha kalıcı etkiler ortaya çıkarır. Bu yüzden her firma kendi ile ilgili detaylı bilgilere ve ürün tanıtımlarına kataloglarda yer verir. Bu şekilde hedef kitleye ulaşmanın daha kolay olduğunu ve ürünler hakkında detaylı bilgiler bu kataloglarda verildiğini de söylemek doğru olur. Kalıcı etkiler bırakmalarının yanı sıra uzun süre kullanılabilen kataloglar, genelde yıllık çalışmalar olarak bilinse de uzun süreli yapılan çalışmalar yapan firmalar da vardır.

Katalog tasarımı markaların ya da firmaların ürün tanıtımı ve firma hakkında bilgi verdikleri özel çalışmalar olarak karşımıza çıkar. Tasarım çalışmaları hem basılı hem de dijital ortam için yapılabilir. Yani bazı kataloglar basımı yapılarak fiziksel olarak dağıtılırken bazı kataloglar ise dijital ortamda hizmete sunulur. Tabi katalog hazırlama aşamasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlar marka kimliğine uygun bir şekilde katalog tasarımı yapılmasına olanak sağlar ve bir katalog sahip olduğu firmanın tüm özelliklerini içerisinde barındırmalıdır. Bu nedenle katalog tasarımları konusunda her zaman profesyonel bir yardım almak ve buna göre çalışmalar yapmak gerekir.

Katalog Nedir?

Katalog tasarımı konusunda bilgi vermeden önce katalog nedir? sorusuna cevap vermeye çalışalım ve bu şekilde katalog hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olalım. Katalog, markaların a da firmaların sahip oldukları ürün ya da hizmetleri tanıtmak için kullandıkları, geniş kapsamlı ve detaylı basılı bir reklam aracı olarak tanımlanır. Her firma ya da marka için oldukça önemli bir konumda yer alan kataloglar, içeriği sayesinde firmanın reklamının yapılmasına olanak sağlar. Profesyonel bir şekilde hazırlanmış bir katalog, markaya ait ürünlerin ya da hizmetlerin müşteri tarafına detaylı bir şekilde anlatılmasını sağlar.

Diğer yandan katalogların içerisinde genel olarak markaya ait ürünlerin bir listesi yer alır. Bunun yanında firma ile ilgili bilgilendirici içerikler de yine katalogların önemi bir bölümü olarak karşımıza çıkar. Firma hakkında müşterilerin bilgi edindiği yazılı dokümanlar çoğu zaman kataloglar olarak bilinir ve bu yüzden pek çok firma kendine ait bir katalog çıkararak sektördeki etkinliğini sürdürmeye çalışır. Üstelik kataloglar ile yüz yüze bir iletişim kurmadan geniş bir müşteri kitlesine ulaşmak mümkündür ve firmalar genel olarak katalog ile reklam yapmayı oldukça etkili bir yöntem olarak görür. Çünkü genelde broşür ya da el ilanları ile reklam yapmak ya da kampanya duyurusunda bulunmak içerik açısından yeterli gelmeyebilir. İşte firmalar gerek kampanyalar gerekse de reklam için katalog kullanmayı tercih eder.

Katalog Tasarımının Önemi

Katalog tasarımı marka ve firmalar için oldukça önemli bir konuma sahiptir. Tasarım konusunda başarılı bir çalışma yapılması firmanın ya da markanın akılda kalıcı olmasını sağlar ve firmanın satışını yaptığı ürünlere ihtiyaç duyulması halinde bu firma tercih edilir. Tabi katalog tasarımında önemli olan her zaman müşteriye yönelik bir tasarım çalışması yapmaktır. Bunun yanında markanın kimliği ve katalog tasarımı birbirine uyum sağlamalıdır. Örneğin kurumsal renklerin kırmızı ve beyaz olduğu bir firmada katalog tasarımının sarı ve lacivert yapılması marka kimliği ve katalog tasarımı arasında bir uyuşmazlık olduğunu gösterir. Bu nedenle kurumsal kimlik bileşenleri ile katalog tasarımının uyumlu olması önemli bir konumda yer alır. Diğer yandan tasarım aşamasında önemli olan bir başka konu da markanın sahip olduğu duruşa uygun bir tasarım oluşturulmasıdır. Yani sektör içerisinde ne kadar etkin bir konumda yer alıyorsanız, sunduğunuz ürün ve hizmetleri katalog içerisinde yansıtmalı ve müşterilerin aklında yer etmeye özen göstermelisiniz. Bunların yanı sıra katalog tasarımında çok fazla karmaşadan kaçınmak ve sade bir tasarım ile zengin bir içeriğe yer vermek önemlidir.

Çok fazla karışık ve her şeyin birbiri içinde olduğu kataloglar ilgi görmez ve doğal olarak ürün ve hizmetlerin incelenmediği bir basılı materyal olarak kalır. Ancak zengin içerikli ve sadece bir tasarım marka için oldukça etkili geri dönüşler sağlayabilir. Eğer bir katalog etkili ve başarılı bir tasarıma sahip olursa her zaman müşteri gözünde farklı bir konuma gelir. Bu durum ise firma ile ilgili ürün ve hizmetlerin dikkat çekmesine yardımcı olur. Ayrıca müşteriler markaya değer vermeye başlar ve kendi içerisinde profesyonel görünen bir marka haline gelinmesine katkı sağlar. Katalog tasarımı yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunur. Püf noktalara dikkat edilerek hazırlana kataloglarda başarı oranı daha yüksektir ve bu yüzden tasarım konusunda profesyonel bir yardım alınmasında fayda vardır. Katalog tasarımında dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Kataloğun bir amacı olması
 • Katalog tasarımının amaca uygun olması
 • Tasarlanan kataloğun müşteriler tarafından anlaşılabilmesi
 • Dikkat çeken bir tasarıma sahip olması
 • Tasarımın müşterinin aklında yer etmesi

Bu konuyu bir örnekle açıklamak gerekirse; örneğin yaptırılacak olan kataloğun amacı ürün tanıtımı olun. Böyle bir durumda ilk olarak yapılması gereken markanın ya da firmanın sahip olduğu ürünleri katalog sayfalarına düzenli bir şekilde yerleştirmek ve ürünler hakkında detayı bilgiler vermektir. Bunun yanında ürünlerin ilgi çekici bir tasarım içerisinde sunulması da oldukça önemli bir konumda yer alır. Çünkü dikkat çeken tasarımlar her zaman hedef kitlenin hoşuna gider ve genelde bu sarımlar akılda kalıcı olma oranı yüksektir. Ancak katalog içerisinde ürünlerin karmaşık bir düzende ve dağınık bir şekilde sergilenmesi dezavantaj sağlar. Ürünler müşteri tarafından ilgi görmez ve hatta dikkatlerini bile çekmez. Tabi bu durum kısa bir zaman içerisinde katalog incelemesini bırakmalarına neden olur. Tasarım açısından dikkat çeken ve bunun yanında göz yormayan bir ürün yerleştirmesi ile kataloglarda istenen sonuçlara ulaşmak çoğu zaman için mümkündür.

Katalogların ürün ve hizmet tanıtımı açısından oldukça etkili avantajları vardır. Bunun yanında sadece ürün ve hizmet tanıtımı değil, markanın ya da firmamın reklamının yapılmasında da yine önemli bir rol oynar. Bu nedenle kataloglar içerisinde firmaya ait kurumsal kimliğin tam olarak yansıtılması ve buna uygun bir tasarım geliştirilmesi gerekir. Çünkü marka ya da firmalar, fırsat buldukları her koşulda hedef kitlenin karşısına hem kendilerini hem de ürünlerini tanıtmak için çıkar ve bu yüzden kataloglar ile gelen reklam yapma fırsatını da kaçırmamak gerekir. Eğer firmanız için katalog tasarımı yaptırıyorsanız, bunun için uzman kişilerden görüş almanız ve firmanızı daha iyi nasıl tanıtacağınız konusunda detaylı bilgiler edinmenizde fayda vardır.

Katalog Türleri Nelerdir?

Katalog türleri temel olarak iki farklı şekilde karşımıza çıkar. Bunlardan biri basılı katalog ve diğer ise elektronik katalog olarak karşımıza çıkar. İnsanlar genelde katalog dendiğinde basılı bir materyal düşünür. Ancak son zamanlarda dijital ortamlarda da oluşturulan kataloglar görmek mümkündür. Elektronik kataloglar genelde firmaların web sitelerinden yayına sunulur. Online ortamda yayın yapıldığı için geniş bir kitleye yayılması daha kısa zaman içerisinde gerçekleşir. Ancak aynı durum basılı kataloglar için geçerli olmaz. Buna karşın basılı katalogların daha kalıcı olduklarını söylemek yanlış olmaz. Her katalog kendi içerisinde birtakım avantajları ile öne çıkar ve firmalar kendileri için hangisini uygun görürse o şekilde ürün ve hizmet tanıtımı yaparlar.

Katalog Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Markalar ve firmalar için katalog kullanmanın birtakım avantajları vardır. Bu yüzden her firma belirli aralıklar ile ya da sektöre ilk giriş yaptığı zamanlarda katalog ile piyasa çıkar. Bu şekilde sektör içerisindeki hedeflerini ve çalışmalarını hedef kitlesine anlatmaya çalışır. Ayrıca ürün ve hizmet tanıtımı yaptıklarını da söylemek doğru olur. Genel olarak bakıldığında kataloglar ile gelen avantajlar şu şekilde karşımıza çıkar;

 • Katalog her şeyden önce marka ve firmalar için bir reklam aracı olma özelliği taşır.
 • Ayrıca kataloglar bir firmanın kurumsal olduğunu göstermesi açısından önemli bir çalışmadır.
 • Etkileyici ve dikkat çekici bir tasarıma sahip katalog ile marka ya da firmaya değer katmak ve farkındalık yaratmak mümkün olur.
 • Bunların yanı sıra kataloglar her firma için 7/24 hizmet veren bir çalışan gibi düşünülebilir.
 • Hedef kitleye ya da müşterilere ulaşma konusunda önemli avantajlar sağlar. Daha kısa sürede hızlı ve kolay bir şekilde geniş bir kitleye ulaşmak mümkün olur.
 • Kataloglar hedef kitle başta olmak üzere müşterilerin ürün ya da hizmetler hakkında detaylı bilgiler edinmelerine olanak sağlar.

Etkili Bir Katalog Tasarımı İçin Öneriler

Çevrenizde marka ya da firmaların gerek kendileri gerekse de ürün ya da hizmetleri konusunda müşteriler için hazırladığı pek çok katalog ile karşı karşıya kaldığınızı söylemek yanlış olmaz. Peki, hiç düşündünüz mü bu kataloglardan hangisi tasarım ilkeleri ile doğru orantılı? Eğer markanızın ya da firmanızın yer aldığı sektör içerisinde fark edilebilir olmasını istiyorsanız, öncelikle katalog tasarımı konusunda birtakım bilgiler edinmenizde fayda vardır. Çünkü sıradan ve tasarım açısından vasat kataloglar, ne size ne de firmanıza herhangi bir katkı sağlamaz. Bu nedenle katalog tasarımı konusundaki püf noktaları öğrenmek ve buna göre çalışma yapmak gerekir. Şimdi, katalog tasarımı için püf noktalar nelerdir? Daha yakından inceleyelim.

 • Katalog öncelikle etkileyici ve dikkat çekici bir tasarıma sahip olmalıdır.
 • Bunun yanında katalog içinde kullanılan fotoğraflar, resimler ya da görsel içerikler yüksek çözünürlük ve kaliteli bir çekim barındırmalıdır.
 • Tabi kullanılan görsel içeriklerin özgün olmasına yani başka bir yerden alınmamasına dikkat etmek gerekir.
 • Ayrıca katalogdaki yazılı içeriklerde hiçbir şekilde imla hatası olmaması önemlidir.
 • Eğer katalog içerisinde ürün ya da hizmet tanıtımı varsa bunlara ait görsellerin büyük ve kaliteli olması dikkat çekeceğinden özel olarak hazırlanmalıdır.
 • Katalog elektronik ortamda hazırlanırken görseller daha net ve canlı görünebilir. Ancak baskıda durum tam da böyle olmaz. Bu yüzden görsel içeriklerin çözünürlüklerini yüksek tutmakta fayda vardır.
 • Katalog sayfasında açıklana ya da anlatılan konu ile görsel içeriklerin uyumlu olması gerekir.
 • Tasarım aşamasında kullanılan font okunaklı ve anlaşılabilir olmalıdır ve bunun yanında en fazla 3 farklı font kullanmak yeterli olur. Çok fazla font çeşidi kullanmak katalog içerisinde genel bir karmaşanın oluşmasına neden olur ve bunun sonucunda ise hoş olmayan görüntüler ortaya çıkar.
 • Font ve tasarımın birbiri ile çelişmemesi ve aynı zamanda ürün ve hizmetler ile uyumlu olması gerekir.
 • Katalog tasarımı sektörel bazda olmalı ve firmanın içinde yer aldığı sektöre uygun bir içeriğe sahip olmalıdır.
 • Bunların yanında katalog içinde en çok ilgi gören ve satan ürün ya da hizmetlere geniş yer verilmelidir.
 • İkon ve simge kullanımı da aynı şekilde kataloglar için önemli bir yere sahiptir. Katalog içerisinde gerekli sayfalarda ikon ya da simge kullanmak daha açıklayıcı bir içerik oluşturulmasına yardımcı olur. Bu yüzden gerekli alanlarda kullanılmasında yarar vardır.
 • Katalog baskı malzemesi yeni trendler ışığında seçilmeli ve sektöre uygun bir yapıda olmalıdır.

Katalog Tasarımının Aşamaları Nelerdir?

Her katalog tasarımı kendi içerisinde birtakım aşamalardan meydana gelir. Bu yüzden tasarım çalışması öncesinde gerekli aşamaları bilmek ve bu doğrultuda ilerlemek doğru olur. Katalog tasarımının aşamaları aslında yapılacak çalışma konusunda planlı bir şekilde ilerlenmesine olanak sağlar. Bu yüzden tasarımda görev alacak kişilerin bu aşamaları bilmeleri gerekir. Şimdi, katalog tasarımı aşamaları nelerdir? Bunlara bakalım.

 • Katalog kapağının tasarımı
 • Katalog iç sayfa tasarımları
 • Katalog için gerekli yazılı içerik ve görsellerin hazırlanması
 • Kataloğun iç dizgi ve montajın yapılması
 • Katalog ile ilgili özelliklerin belirlenmesi
 • Kataloğa ait özelliklerin tasarım içinde belirtilmesi
 • Kataloğun tasarım kontrolü

Kataloğun baskı için hazırlanması

Marka Evleri

Kardeşler arasındaki birliktelik ve güvenle oluşan firmamız doksanlı yılların başında başladığı inşaat sektöründeki çalışmalarına, 2008 yılında Nergizler Yapı  Taahhüt  İnşaat Turizm Tekstli ithalat ihracat sanayi Tic. Ltd. Şti.  adı altında toplayarak devam etmiştir.

Web sitenize ziyaretçi çekin

Kullanıcıları web sitenize yönlendiren dijital reklamlarla online satışlarınızı, rezervasyonlarınızı veya posta listenizi büyütün.

Telefonla daha fazla arama alın

Telefon numaranızı ön plana çıkaran reklamlar ve ara düğmesi sayesinde daha çok müşterinin sizi aramasını sağlayın.

İşletmenize ziyaretleri artırın

Kullanıcıların işletmenizi haritada bulmasına yardımcı olan işletme reklamlarıyla sizi daha fazla müşterinin ziyaret etmesini sağlayın.

APEX KOZMETİK

Apex Kozmetik dermokozmetik alanında 20 yılı aşkın saha tecrübesiye sahip çalışanlarıyla, eczane kanalıyla ithal ettiği ürünlerle Türkiye pazarında öncü bir konuma ulaşmayı hedefleyen bir firmadır.

APEX KOZMETİK

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Ankara

Streetart Digital olarak Ankara'da bulunan bir ajansız. Merkezi konumda oluşumuz, yaptığımız projeler, kamu projeleri, özel kurumlar, özel firmalar bir çok kaliteli referansı bünyesinde barındıran Streetart Digital Ankara web tasarım firması olarak Ankara’nın en iyi ajanslarından ve en uygun fiyatlı avantajlı fiyatları ile müşterinin istekleri doğrultusunda ihtiyaçlarını karşılayan bir firmadır.

Ankara'da web sitesi yapan firmalar arasında bulunan firmamız Streetart Digital güvenilir web tasarım hizmeti vermektedir. Kaliteli ve tecrübeli ekip arkadaşlarımız ile çok geniş bir hizmet portföyüne sahip olarak internet dünyasında ihtiyac duyulacak her talebe yetecek kadar hizmetlerimiz vardır. Bu hizmetlerimizden başlıcaları;

 • Özel maksatlı proje bazlı yazılımlar
 • İş yazılımları
 • Yazılım bakımları
 • Web tasarım isleri.
 • Google Adwords reklamları
 • Dijital pazarlama
 • Sosyal medya yönetim ve danışmanlık hizmetleri
 • Social marketing
 • Instagram reklamları ve Facebook reklamları
 • Marka pazarlama ve marka bilinirliği
 • Marka tescili
 • Grafik tasarım
 • Logo tasarımı
 • Kurumsal kimlik

şeklinde sıralanabilir. Bunların içinden en çok kullanıcıya hitap edeni de hiç kuşku yok ki web sitesi tasarımı yaptırmak konusu olmuştur. Çünkü her yeni işletmenin bu kurumsal kimliğine ve web sitesine ihtiyacı vardır, bununla kalmayıp işletmeler için olmazsa olmaz Google reklamları konusu da işletmelerin yine en çok tercih ettiği hizmetlerimizden biridir.

Firmamız web site tasarım hizmetlerinde kendisini oldukça ilerleterek ankara web sitesi yapan firmalar arasında önemli bir ajans haline gelmiştir. Her ne kadar Ankara web yazılım Streetart Digital adını alarak işlerimize başlasak da açıkça söylemek gerekir ki yeni yazılım üretmekten daha çok tasarım alanında iş geliştirme yaptık bu sebepten dolayı web tasarım işlerinde daha ileri bir seviyeye gelmiş olduk.

Yeni Armada Turizm

Kurulduğumuz günden beri Eğitimli kadromuz, güvenli ve konforlu araçlarımız, ileri teknoloji hizmetlerimizle bu yolda emin adımlarla ilerlemekteyiz.
Hayatımızdaki en önemli varlıklarımız olan çocuklarımızın güvenliği ve konforu için, bu güne kadar tüm imkanlarımızı sunduğumuz gibi bundan sonrada güvenli, konforlu, teknolojik ve en üst seviyede sorumluluk içerisinde hizmetlerimize devam edeceğiz.

Profesyonel Web Sitesi Tasarımı

Profesyonel Web Sitesi Tasarımı

Profesyonel Web sitesi tasarımı
, bir web sitesinin yapımında ve bakımında kullanılan birçok farklı beceri, standart ve disiplin gerektirir. Streetart Digital olarak web sitesi tasarımı adı altında web ve grafik tasarım, web arayüz tasarımı, yazarlık, standart kodlama ve arama motoru optimizasyonu hizmetlerini sunmaktayız.

Bir Profesyonel web sitesi tasarımı oluştururken, en iyi uygulama standartlara uyum sağlamak olacaktır. Streetart Digital web tasarım ajansı olarak en iyi web tasarım örnekleri ile W3C standartlarına uygun, mobil ve SEO uyumlu, ihtiyacınız olan hizmete göre özel gereksinimlerinize ve tercihlerinize bağlı olarak, bütçenize uygun kurumsal web tasarım hizmeti sunabiliriz.

Streetart Digital web tasarım firması olarak tüm taleplerinize uygun, en iyi ve en ucuz web tasarım fiyatları ile hizmetinizdeyiz.

Kurumsal Bir Firmanın Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

İyi bir kurumsal web sitesi, firma hakkında kesin bilgi kaynağı ve insanlar için firmayı keşfedecekleri ilk yer olmasının beklentisi, uzun zamandır herkes tarafından bilinen bir gerçekti. Fakat günümüzün web trendleri bu önermenin tek başına yeterli olmadığını gösteriyor. Günümüzde kullanıcıların daha aktif olarak katıldıkları web tasarım modelleri ve responsive tasarıma sahip siteler ihtiyaçtan zorunluluğa terfi etmiş görünüyor. Daha aktif içeriklere ve sosyal medya hakimiyetine sahip firmaların web siteleri, bizlere bugün web tasarımı açısından farklı bir kişiselleştirme deneyimi sunuyor. Sahip olduğunuz kurumsal firmanızın hedefleri doğrultusunda günümüz web trendlerine uygun web tasarımlar oluşturmayı yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir.

Neden kurumsal bir web sitesine ihtiyacınız var? 

Bir kurumsal web sitesi oluşturmak için birçok nedeniniz var. Tam olarak firmanız için neye ihtiyacınız olduğunu bulmanız işlerinizi kolaylaştıracaktır. Doğru sorular sorarak işe başlamanız, günümüze uygun ve firmanıza değer katacak bir web tasarımına sahip olmanızı sağlayabilir. İlk etapta oluşturmak istediğiniz web sitenizin, firmanız için 7/24 kesintisiz çalışacak bir çalışan olduğunu unutmamanız gerekiyor. Sakince düşünün. Neden bir web sitesine ihtiyacınız var? Markanızın değerini artırmak mı? Yoksa Markanızın itibarını en iyi şekilde hedef kitlenize ulaştırmak mı? Bu soruların cevapları neden ihtiyacınız olacağı konusunda sizleri yönlendirecektir. Bu aşamadan sonra “Nasıl” sorusuna cevap bulmanız gerekecek. Nasıl sorunuzun cevabına yaklaştıracak mini rehberle baş başa bırakalım.

Hedef kitlenizi tanımlayın
Web sitenizi kimin için oluşturacağınız oldukça önemlidir. Yaptığınız işin tanımı ve müşteri kitlenizin beğenileri burada sizin hedef kitle analizinizi ortaya çıkaracaktır. Web sitenizi ziyaret etmek isteyen kişileri anlamak ve aradıklarını tam olarak vermek bu noktada çok önemlidir. Böylece kurumsal web sitesi içeriği ve tasarımı, hedef kitlenizin ihtiyaçlarına göre belirlenecektir.

Web sitenizin değerini anlayın
Müşterileriniz, firmanızın web sitesinden yararlanarak zamandan tasarruf edebilir, ürünleriniz hakkında kapsamlı bilgiler alabilir. Yatırımcılar için firmanızın, yatırım yapmaya değecek tüm bilgilerine ulaşabilir, bu bilgileri yeterli derecede anlamaları sizin avantajınıza olacaktır. Bu örnekler çoğaltılabilir. Ancak burada düşünmeniz gereken esas nokta; başarıya ulaşmış markalar, müşteri ihtiyaçlarına odaklanan ve sunmak için gayret gösteren firmalardan oluşuyor. 

Tasarım Konsepti
Bu aşamaya kadar web sitenizin amacı belirlendi. Şimdi hedef kitlenize ulaşmanın tam zamanı. Oluşturduğunuz planı tasarıma dönüştürecek bir web tasarımcıyla çalışmalısınız. Kurumsal web sitenizin tasarımının yaratıcı konsepti, kurumsal stratejinize ve hedeflerinize dayanmak zorunda olduğunu unutmamalısınız.

Profesyonel Logo Tasarımı

Logo, marka kimliğinizi oluşturan ögelerin temel taşıdır. Logosuz bir marka yaratmak söz konusu değildir. Aynı zamanda logo, sizi rakiplerinizden ayıracak en önemli bileşendir. Logo tasarlarken, markanız için doğru mesajı vermek ve bu doğrultuda yaratıcı bir etki yaratmak gerekir. İster küçük bir şirkete, ister büyük bir markaya sahip olun biz Streetart Digital olarak tasarım ekibimiz ile marka imajınızı yaratıcı ve çarpıcı bir şekilde, hedef kitlede etki bırakacak logolar tasarlayalım.


Özel Logo Tasarım Hizmetlerimiz


Hedef kitleniz için uzun süreli bir izlenim yaratmayı ve çevrim içi mağazanız için maksimum sonuçlar elde etmenizi sağlıyoruz.

Markanız için en uygun ve olabildiğince evrensel logolar tasarlamaya özen gösteririz.
Karmaşadan uzak, sade ve profesyonel logolar tasarlarız.
İlk amacımız marka değerinizi yükseltecek şekilde dikkat çeken tasarımlar üretmektir.

Web Sitesi Yaptırma Fiyatları

Ankara Web Tasarım ve Ankara Web Yazılım firmaları gün geçtikçe çoğalmaktadır. Ankara web tasarım konusunda profesyonel firmayı seçmek, web sitesi yaptıraracak şirketler ve kurumlar için her geçen gün zorlaşmaktadır. Web sitesi yaptırmayı düşünen şirketler öncelikle seçecekleri web tasarım firmasının referanslarına ve deneyimine dikkat etmelidirler. Eğer kurumsal kimliklerini yansıtan özel tasarım, özel yazılım web tasarım istiyorlarsa yazılımın hazır site olup olmadığını mutlaka sormalılar. Ankara web tasarım sürecinde arayüz tasarımlarını görmeliler ve onay verildikten sonra yazılıma geçilmelidir. 

Ankara web tasarım firması olan Streetart Digital butik web tasarım ve web yazılım yapmaktadır. Müşterilerin ihtiyaçlarına, isteklerine göre web sitesi tasarımı yapmaktadır. Hazır web sitelerle her istenileni gerçekleştirmek mümkün değildir. 

Web Sitesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Web site tipi, kullanılan tasarım, oluşturulan sayfa sayısı, yazılım altyapısı, seo teknikleri, yönetim paneli özellikleri, mail altyapısı, hosting kalitesi gibi özellikler web sitesi tasarımı fiyatlarını belirleyen önemli faktörlerdir.

Web Sitesinin Profesyonel Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Web sitelerin sadece görünümüne bakıp profesyonel olup olmadığını tespit etmek zordur. Ancak web sitelerini teknik açıdan testlere sokabilirsiniz. Bu testlerin en bilineni Google tarafından oluşturulan Google mobil uyumluluk testi ve  Google sayfa optimizasyon testi dir.

Web Tasarım Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Doğru firma ile çalışmak başarmanın yarısıdır. Her şeyden önce hedeflerinize nasıl ulaşabileceğiniz konusunda sizlere yol gösterecek, yazılım, seo ve strateji geliştirmede deneyimli bir web tasarım firması ile çalışmanız tavsiye edilir. 

Wordress gibi hazır siteler mi kullanıyorsunuz?

Hayır. Web sitelerimiz wordpress, joomla gibi hazır siteler değildir. Street Art Digital tarafından geliştirilen sektörün en iyi seo altyapısına sahip  özgün yazılımlar kullanılmaktadır.

Tasarlanacak sayfa sayısı nedir?

Web sitenizi oluştururken web tasarımcımız tasarından oluşturulacak sayfa sayısıdır. Anasayfa, hakkımızda, referanslar, iletişim, ürünler ve hizmetlerimiz (oluşturacağınız her bir ürün ve alt hizmet) birer sayfadır. Web tasarım sürecinin büyük bir kısmı sayfa oluşturmaya ayrılır. Bu yüzden sayfa sayısı web tasarım fiyatlarını etkileyen önemli bir faktördür.

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Sadece ürün ve hizmetlerin sıralandığı ve iletişim bilgilerinin paylaşıldığı bir anlamda rehber gibi kullanılan websitelerin işletmeler için yeterli olduğu günler çok gerilerde kaldı. İnternet kullanımının günümüzde geldiği noktaya baktığımızda, işletmenizin mükemmel bir kurumsal web sitesi olmak zorunda, aksi takdirde oyunun dışında kalmanız kaçınılmaz. Bu yazımızda kurumsal web sitesi yapım aşamasında göz önünde bulundurmanız gereken temel unsurları sizlerle paylaşıyoruz.

1. Hedeflerin belirlenmesi
Kurumsal web sitenizin amacının belirlenmesi önemlidir. Web sitenizden beklentilerinizin bir listesini yapın. Hedeflerinizi belirlemek ve bu hedeflere göre bir strateji planlamak, kurumsal web sitenizin başarısı için ilk adımdır. Web sitenizin adı, logosu, unvanı, içeriği ve çizgisi hedeflerinize uygun olarak belirlenmelidir.

2. Hedef kitlenizin özetlenmesi
Başarılı bir kurumsal web sitesi için web sitenizi ziyaret etmesini umduğunuz hedef kitleyi belirlemeniz gerekir. Bunun için hedef kitlenizi planlayın, ilgilendikleri anahtar kelimeleri belirleyin ve web sitenizin tasarım ve görsellerini bu hedef kitleye uygun şekilde hazırlayın.

3. Ana sayfanın önemi
Ana sayfanız web site ziyaretçilerinizi ilk 10 saniye içinde etkilemelidir. Bu 10 saniye içinde ziyaretçiniz kim olduğunuz, ne yaptığınız ve neden hizmetinizi seçmesi gerektiği hakkında bilgilendirilmelidir. Bunun için sitenize ilk girildiğinde görünen logonuz, mesajınız ve görseller olabildiğince etkileyici şekilde konumlandırılmalıdır.

4. Harekete geçirici mesajlar
Kurumsal bir web sitesinin başarılı olması için eylem çağrısı yapan mesajlar önemlidir. Bu tür mesajlar ‘şimdi satın al’, “bizi arayın” ya da “teklif alın” gibi mesajlardır. Bu mesajlar ziyaretçilerinizin hizmet veya ürünlerinizi satın alma ya da daha fazla bilgi edinme amacıyla sizinle iletişime geçmesini sağlamaları nedeniyle önemlidir.

5. Dönüşümlerin takibi
Dönüşümleri izlemek başarılı bir kurumsal web sitesine sahip olabilmek için kaçınılmazdır. Dönüşümleri izleyerek, sadece web sitesinin pazarlama gücünü değerlendirmekle kalmaz, aynı zamanda yeni ziyaretçi edinmek için gereken maliyeti de ölçebilirsiniz.

6. ‘Hakkımızda’ sayfasının önemi
Hakkımızda bölümü kurumsal web siteleri için yine çok önemli unsurlardan biridir. Ama artık herkesin yaptığı, sıradan ve sıkıcı fikirleri terk edip, farklı ama etkileyici görünen “Hakkımızda” sayfaları yapmak gerekiyor. Ürün ve hizmelerinizin rakiplerinize göre farklılığını vergulayabilmeniz için önemli bir fırsat olan “Hakkımızda” sayfalarında ilgi çekici ve yaratıcı tasarım fikirlerine yer vermelisiniz.

7. Kaliteli içerik
İster ürün ve hizmetlerinizi tanıtın, ister ziyaretçilerinize faydalı bilgiler sunun, ziyaretçilerinizle etkileşim kurabilmeniz için içeriğinizin özenle hazırlanması gerekir. Kaliteli içerik, ziyaretçilerinizin işiniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olma isteği ve ürün veya hizmetlerinizi satın alma ihtiyacı duymalarına yardım eder.

8. Mükemmel görsel tasarım
Kurumsal web sitesi başarısı için görsel tasarımın mükemelliği vazgeçilmezdir. Estetik bir tasarım ve ilginç görseller ziyaretçilerinizi her şeyden çok etkilemektedir. Yaratıcı web tasarım fikirleri sizi rakiplerinizden farklı kılar. Web tasarımında rakiplerinize göre üstünlük gösterecek farklılıklar, markanızı en iyi şekilde yansıtmanıza ve ziyaretçilerinizi başarılı bir şekilde yakalamanıza yardım eder.

9. Güçlü bir içerik yönetim sistemi
özellikle e-ticaret web siteleri olmak üzere tüm kurumsal web siteleri için içerik yönetim sistemleri kullanılmalıdır. İçerik yönetim sistemleri sitenizin işlevsel ve dinamik olmasına ve kolayca yönetilebilmelerine olanak sağlar.

10. Mobil uyumlu sürüm
Günümüzde % 60’ın üzerinde internet kullanıcısı, websiteleri mobil cihazlardan açmayı tercih etmektedir. Rakiplerinizden geride kalmak istemiyorsanız, web sitenizi mobil cihazlar için de optimize etmeli ve mobil cihazlardan gelen kullanıcılarınıza iyi bir deneyim sunabilmelisiniz. Ayrıca Google ve diğer arama motorları, mobil cihazlardaki arama sonuçlarını göstermeden önce web sitelerin mobil uyumluluğunu kontrol eder. Mobil uyumlu olmayan web siteleri, mobil cihazlardan yapılan arama sonuçlarında gösterilmez.

11. Performans izleme
Kurumsal web sitesi oluştururken belirlediğiniz hedeflerinize doğru ilerleyip ilerlemediğini kontrol etmek için web sitesinin performansını takip etmelisiniz. Bunun için performans kriteri olarak neyin izleneceği ve ölçüleceği ile ilgili parametreler oluşturun. Web sitenizi analiz edip, başarısını arttırmak için yollar yaratma konusunda profesyonel danışmanlarla görüşebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi; sosyal medya sayfa ve hesaplarının nasıl kullanılması gerektiğini, bu süreçte hangi yolların izleneceğini, acil durumlarda hangi yöntemlerin kullanılacağını, marka yönetiminin nasıl yapılması gerektiğini ve tüm bunların koordineli bir şekilde yönetilmesi gibi tüm durumlara verilen genel addır. Günümüz teknolojisinde birçok işlevi ve güçlü bir yeri olan sosyal medya, en önemli pazarlama stratejilerinden biri olarak da kabul edilebilir. Bu nedenle sosyal medya yönetiminin önemi gün geçtikçe artmaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Sosyal medya yönetimi yapılırken dikkat edilecek birçok husus vardır. Bunlar;

Hedef Kitle Belirleme:Sosyal Medya Yönetimi’nin en önemli unsuru hedef kitle belirleme mekanizmasıdır. Belirlediğiniz kitlenizin yaş aralığını, cinsiyetini, ilgi alanlarını ve nelerden hoşlandıklarını bilmelisiniz. Hatta basit anketler yaparak ayrıntılı bilgiler de edinebilirsiniz. Böylelikle sosyal medya paylaşımlarınızla hedef kitlenizin ilgisini daha çok çeken gönderiler paylaşabilirsiniz. Hedef kitlenizi özel hissettirebilmek adına doğum günlerini kutlayabilir, özel günlerde hediye indirimler ve kuponlar gönderebilirsiniz.

İçerik Yönetimi:Kaliteli bir sosyal medya yönetimi markanızın, arama motorlarında üst sıralarda çıkmasına da büyük ölçüde yardımcı olur. Bunu başarabilmek için içeriklerinizin özgün ve anlaşılır bir biçimde olması gerekmektedir. İçerik yönetimi, sosyal medya yönetmenin en temel taşlarından biridir. İçeriklerinizi belirlerken hedef kitlenizin dikkatini çekecek gönderileri tercih etmeli ve bunu anlaşılır olarak anlatmayı hedeflemelisiniz. Böylelikle hedef kitlenize daha çabuk ulaşmış olursunuz.


Rakip Analizi:
Sosyal Medya Yönetiminin bir diğer unsuru olan rakip analizi, rekabet açısından çok önemlidir. Rakiplerinizin güncel hareketlerini takip ederek, onların gönderilerinden daha baskın içerikler paylaşmalısınız. Sosyal Medyanızı her zaman rakiplerinizden daha aktif kullanmalı ve bunları doğru içeriklerle desteklemelisiniz.

 
Reklam Yönetimi:İnternet reklamları gün geçtikçe daha çok kullanılmaktadır. Web sitenizde, arama motoru reklamları kullanmanız dışında, sosyal medya hesaplarınızdan da içeriklerinizi reklam vererek daha fazla hedef kitleye ulaştırmanız mümkündür. Bu sayede daha fazla hedefe ulaşıp, amacınıza daha çabuk ulaşabilirsiniz.
 
Analytics: Sosyal medyada yapılan paylaşımların hedefine ulaşıp ulaşmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Günlük, haftalık ve aylık raporlar alıp, bu raporlara göre strateji değiştirmek, başka alternatifler düşünmek ve reklam bütçenizi artırmanız gerekebilir. Bu sayede daha kaliteli bir sosyal medya yönetimi yapmış olursunuz. 

 

Kaliteli bir sosyal medya yönetimi için, kaliteli bir ekip tercih edebilirsiniz. Sosyal medya yönetiminizi uygun fiyatlarla Street Art Digital’le güvenle teslim edebilirsiniz.

 

Ankara E-Ticaret Şirketleri

E-Ticaret Sitelerinin Özellikleri

Çağımızın bir gerekliliği olan sanal mağazaya sahip olmak isteyenler için her sektöre özel olarak tasarımı gerçekleştirilen e-ticaret siteleri, satış oranlarının önemli derecede artmasına olanak tanımaktadır. Tamamen özgün içerikler kullanılarak tasarımı yapılan ve günümüzde hedef müşteriye ulaşmanın en kolay yolunu sunan e-ticaret siteleri, firma ya da işletmelerin çok daha kısa sürede bir büyüme ivmesi kazanmasını sağlamaktadır. Müşterilerin aramış oldukları ürünü çok daha kolay bir şekilde bulabilmelerini sağlayan ve onlara daha geniş bir ürün yelpazesi sunan e-ticaret siteleri, elektronik ortamda zahmetsiz bir şekilde alışveriş yapma olanağı sunuyor.

Ankara e-ticaret firmaları satış kanalını arttırarak çok daha fazla kesime ulaşabilmek isteyen herkes için üstün kalitede hizmetler sunmaktadır.

Ankara E-Ticaret Şirketlerinin Hizmetleri

Her geçen gün artan e-ticaret şirketleri arasında seçim yaparken öncelikli olarak güvenilir olup olmadığı konusunda emin olmak gerekmektedir. Sizlere en iyi hizmeti sunabilmek adına gerekli olan tüm donanıma sahip Ankara e-ticaret şirketleri güvenlik konusunda da sizleri yanıltmamakta ve güvenlik sertifikası ile hizmetlerini desteklemektedir.

Daha kalıcı e-ticaret sitelerine sahip olabilmeniz için çalışmalarını seo alt yapısı ile destekleyen Ankara e-ticaret şirketleri bunun sonucunda arama motorlarında daha ön sırada yer almanızı ve kısa sürede fark edilebilmenizi sağlamaktadır. Mobil uyumlu tasarımlar ile de çağa ayak uyduran Ankara e-ticaret şirketleri, müşterilerin sizi daha kolay bulmasını ve site içerisinde rahatça gezinebilmelerini sağlamaktadır.

E ticaret, günümüzde sıkça kullanılan ve iyice yaygınlaşan bir terimdir. E ticaret dediğimiz ürünlerin, internet üzerinden para ile satılmasıdır. Ticaretin elektonikleşmiş hali denebilir. Günümüzde bir çok firma e ticaret üzerinden satış yapmaktadır. E ticaret sitesi Ankara firmaları tarafından oldukça rağbet görmektedir. E ticaret sayesinde firmalar satışların artmasından, günün her saati satış yapılabilmesinden, müşteriler ile ilişki ve buna benzer konulardan memnun olmuşlardır.

İnsanlar, internet üzerinden ürün almayı çok çabuk benimsemişlerdir. Öyle ki çoğu insan, mağazalara gitmek yerine ihtiyaçları olan herşeyi internet üzerinden almaya başlamışlardır. Ürünlere evden çıkmadan, rahat ve kolay bir şekilde ulaşabilmeleri bu alışveriş yönteminin tutulmasında oldukça etkili olmuştur. Durum böyle olunca firmalar da artık e ticaret sitesine sahip olmaya ve e ticaret sitesi Ankara firmaları tarafından yaygınlaşmaya başlamıştır. Yine de bugün baktığımızda e ticaret konusu bir çok firma tarafından hala anlaşılmamış ve nasıl bir site yaptıracaklarını ve internet üzerinden nasıl satış yapılacağını bilememektedirler.


E Ticaret Sitesi Ankara Firmaları

E ticaret sitesi yaptırmak hem firma için hem de web tasarım uzmanı için çok emek verilmesi gereken bir işlemdir. E ticaret sitesi yapmak için gerekli donanıma ve büyük bir alt yapıya sahip olmak gereklidir. Bir e ticaret sitesinden beklenenler, tasarımda sadelik, hız ve güçlü bir alt yapıdır. Tasarımda sadelik kavramından anlamamız gereken, müşterinin siteye girdiği zaman aradığı ürünü kolay bir şekilde bulabilmesidir. Bunu sağlayabilmek için kategorilerin anlaşılır olması ve sayfada mutlaka bir arama çubuğunun olması gerekir. Hız konusunda ise, insanlar doğası gereği beklemeyi sevmezler. Yapılan araştırmalara göre 10 saniye içinde açılmayan sitelerden hemen çıkış yapılmıştır. Bu yüzden hızlı olmayan bir e ticaret sitesi, müşteri kaybı demektedir. Güçlü bir alt yapı dediğimiz ise, siteyi kaldırabilen ve ayakta kalmasını sağlayan önemli bir kavramdır. Firmalar, mağazalarına sığdıramadıkları ürünleri siteye koyarlar. E ticaret sitesinin bu ürünlerinin hepsini kaldırabilmelidir. Alt yapının güçsüz olması aynı zamanda hızı da etkiler. Bu yüzden e ticaret sitesi Ankara web tasarım firmaları tarafından veya bu konuda uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılmalıdır.

Yepyeni bir e ticaret sitesi ile satışlarınızı online platforma aktarmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. 2021 yılına uygun, yeni tasarımlarımız ile satış yapmaya başlayabilirsiniz.


En İyi E Ticaret Siteleri Street Art Digital Ekibi Elinden Çıkıyor

E ticaret sitesi oluşturmak isteyen kişiler, aradıklarını Street Art Digital ile buluyorlar. Çünkü Street Art Digital müşterileri uygun fiyattan en kaliteli hizmeti almış oluyorlar. Buraya geldiğiniz zaman göreceksiniz ki aynı anda hem kaliteli hizmet almak hem de uygun fiyatlı hizmet almak aynı anda mümkün olan iki şey.

O halde siz de en kısa zamanda Street Art Digital ile iletişime geçerek en iyi Ankara eticaret sitelerinden bir tanesinin sahibi olmanın keyfini çıkarmaya başlayın!

E-ticaret Web Tasarım Ankara

E ticaret Sitesi Ankara

E ticaret, günümüzde sıkça kullanılan ve iyice yaygınlaşan bir terimdir. E ticaret dediğimiz ürünlerin, internet üzerinden para ile satılmasıdır. Ticaretin elektonikleşmiş hali denebilir. Günümüzde bir çok firma e ticaret üzerinden satış yapmaktadır. E ticaret sitesi Ankara firmaları tarafından oldukça rağbet görmektedir. E ticaret sayesinde firmalar satışların artmasından, günün her saati satış yapılabilmesinden, müşteriler ile ilişki ve buna benzer konulardan memnun olmuşlardır.

İnsanlar, internet üzerinden ürün almayı çok çabuk benimsemişlerdir. Öyle ki çoğu insan, mağazalara gitmek yerine ihtiyaçları olan herşeyi internet üzerinden almaya başlamışlardır. Ürünlere evden çıkmadan, rahat ve kolay bir şekilde ulaşabilmeleri bu alışveriş yönteminin tutulmasında oldukça etkili olmuştur. Durum böyle olunca firmalar da artık e ticaret sitesine sahip olmaya ve e ticaret sitesi Ankara firmaları tarafından yaygınlaşmaya başlamıştır. Yine de bugün baktığımızda e ticaret konusu bir çok firma tarafından hala anlaşılmamış ve nasıl bir site yaptıracaklarını ve internet üzerinden nasıl satış yapılacağını bilememektedirler.

E Ticaret Sitesi Ankara Firmaları

E ticaret sitesi yaptırmak hem firma için hem de web tasarım uzmanı için çok emek verilmesi gereken bir işlemdir. E ticaret sitesi yapmak için gerekli donanıma ve büyük bir alt yapıya sahip olmak gereklidir. Bir e ticaret sitesinden beklenenler, tasarımda sadelik, hız ve güçlü bir alt yapıdır. Tasarımda sadelik kavramından anlamamız gereken, müşterinin siteye girdiği zaman aradığı ürünü kolay bir şekilde bulabilmesidir. Bunu sağlayabilmek için kategorilerin anlaşılır olması ve sayfada mutlaka bir arama çubuğunun olması gerekir. Hız konusunda ise, insanlar doğası gereği beklemeyi sevmezler. Yapılan araştırmalara göre 10 saniye içinde açılmayan sitelerden hemen çıkış yapılmıştır. Bu yüzden hızlı olmayan bir e ticaret sitesi, müşteri kaybı demektedir. Güçlü bir alt yapı dediğimiz ise, siteyi kaldırabilen ve ayakta kalmasını sağlayan önemli bir kavramdır. Firmalar, mağazalarına sığdıramadıkları ürünleri siteye koyarlar. E ticaret sitesinin bu ürünlerinin hepsini kaldırabilmelidir. Alt yapının güçsüz olması aynı zamanda hızı da etkiler. Bu yüzden e ticaret sitesi Ankara web tasarım firmaları tarafından veya bu konuda uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılmalıdır.

Yepyeni bir e ticaret sitesi ile satışlarınızı online platforma aktarmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. 2021 yılına uygun, yeni tasarımlarımız ile satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Ankara Web Tasarım Firması

İnternet, günümüzde yaygınlaşıp hayatımızda önemli hale gelmiştir. Firmalar artık işlerini web ortamına taşımaya başlamışlardır. İnternet üzerinden kendilerine yeni potansiyel müşteriler bulmaya başlamışlardır. Dijital dünyanın kapısını açmak için web sitesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyacı karşılayabilmek içinde birçok web tasarım firması mevcuttur. Bu web tasarım firmalarının çalışma stratejileri birbirlerinden oldukça farklıdır. Ankara web tasarım firmaları konusunda aşağıda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ankara Web Tasarım Firmaları İncelemesi

Bir grup web tasarım firmaları, bedava web tasarım adı altında müşteri toplamayı düşünmüşlerdir. Tabi ki durum göründüğü gibi değildir. Bedava web tasarım diyerek hosting, domain, reklamsız sürüm ve buna benzer sebeplerle sizden ücretler talep edeceklerdir. Web tasarım firmalarının birinci grubu, size kar edeceğinizi düşündürtse de aslında durum öyle değildir. Saydığım işlemlerin ücreti sandığınızdan çok daha çıkabilir. Web sitesinin hazırlanması, internet ortamına aktarılmadığı sürece hiç bir işe yaramayacaktır. Ankara web tasarım firmaları için oluşturulacak ikinci grup ise sabit tasarım yapan firmalardır. Bu firmalar, akla gelebilecek her alanda aynı tasarımı kullanmaktadırlar. Tasarım sabit olduğu için verilen ücretlerde hemen hemen sabittir. Bu durumun eksik yanı her web tasarımın, her alana uyumlu olmamasıdır. Örnek verecek olursak, bir avukata yapılacak web tasarımla anaokuluna yapılacak tasarım kesinlikle farklı olmalıdır. Herkeste olan tasarım sizi diğer firmalardan farklı kılmayacaktır. En iyi hizmeti butik web tasarım hizmeti veren firmalardan alabilirsiniz. Bazı firmalar web sitesi ile ilgili yaşayacağınız sorunlarda destek talebi sistemini kullanırlar. Web sitesindeki sorunu çözmek için destek talebi oluşturup beklemekten başka hiç bir çareniz yoktur. Bu sistem, acil durumlarda sizin çok büyük bir sorun oluşturabilir. Bu tip standart dediğimiz firmaların kesin tasarım çizgileri vardır. Ama butik ajanslar, sizin istek ve zevklerinize önem verirler. Asıl amaçları, bir web sitesini hızlıca bitirip diğerine geçmek değildir. Amaçları, nasıl bir tasarım yapacakları ve bu tasarımı firmayla nasıl bağdaştıracağını düşünerek çalışmaktır. Ankara web tasarım firmaları çoğunlukla butik ajanslar olarak hizmetini sürdürmektedirler.

Dijital Ajanslar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çeşitli Araştırmalardan yola çıkıldığında Ankara Web Tasarım anahtar kelimesinde başarı gösteren bir çok firma, çalışma hayatında da müşteri memnuniyetini yüksek tutan firmalar arasındadır. “Aslan yattığı yerden belli olur” ata sözünü ilke edinerek, öncelikle kendi çalışma alanını ve dijital platformlarını güncel ve kolay ulaşılabilir tutan ajanslar, müşterilerine de aynı özeni göstererek daha kaliteli ve özenli çalışmalar yapmaktadır. Web tasarım denildiğinde bir çok kullanıcının kafasında az çok bir şeyler canlansa bile, büyük bir derya deniz olduğunun farkında olmayan çok kişi var diyebiliriz. Profesyonel bir şekilde hazırlanmış bir web sitesi ile bir kaç saat içinde hazırlanmış basit bir web sitesini kıyaslamak bile mümkün değildir. Profesyonel web sitesi ile Google da daha hızlı yükselme görülürken, aynı zamanda da sitenize giren kullanıcılar tarafından daha fazla güven kazanılmaktadır. Güvenin, bir siparişi vermek için karar verirken en önemli unsur olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekir. Tüm bunlar incelendiğinde tecrübeli ve alanında uzman firmalar ile çalışmak her zaman daha doğru karar olacaktır.

Firma Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ankara web tasarım firmaları arasında bir seçim yapmak istediğinizde  belirli kriterleriniz olması gerekmektedir. Bu kriterleri madde madde sıralayacak olursak:

 1. Firmanın Referansları (Tasarımların Göze Hitap Edip / Etmediği)
 2. Firmanın Google Yorumları ve Şikayet Var Sayfasında, Şikayet Var mı Yok mu İncelenmesi
 3. Firmanın Vereceği Hizmetler ve Hizmet Sonrası Destekler Neler
 4. Firmanın Hizmetleri İçin Talep Ettiği Fiyatlar şeklinde dört ana başlıkta inceleme yapabiliriz. Bu şartlar dikkatli bir şekilde incelendiğinde doğru firma ile anlaşma yapma şansınız daha çok artacaktır. Doğru bir firma ile çalıştığınızdan emin olduğunuz takdirde, güzel sonuçlar için gün saymaya başlayabilirsiniz. Web tasarım ve diğer tüm hizmetlerimiz hakkında sormak istedikleriniz var ise ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden hemen yararlanabilirsiniz. 

Doğru bir web sitesini kime yaptıracağınıza karar verip, web sitenizin hazırlanması için start verdiyseniz bir sonraki adım dijital pazarlama çalışmasıdır. Sürekli adı geçen bu “dijital pazarlama nedir?” derseniz yazımıza bir göz atabilirsiniz. Web sitenizin ve sosyal medya hesaplarınızın doğru biçimde yönetilmesi oldukça önemlidir. Doğru müşterilere firmanızı tanıtabilmek istiyorsanız profesyonel web tasarım hizmetinin yanında dijital pazarlama hizmeti de mutlaka almalısınız. Alanında uzman kişiler ile çalıştığınızda firmanızdaki değişimi sizde net bir şekilde göreceksiniz.

Ankara Web Tasarım 

Web Tasarım Süreçleri;

Street Art web tasarım ajansı, kurumsal web sitesi veya e-ticaret projeleri siparişlerinde aşağıdaki tasarım süreçlerini adım adım uygular.
Öncelikle firmaları çok iyi analiz eder, beklentilerini, ulaşmak istedikleri hedefi algılayıp harekete geçer. Alınan izlenimleri ve düşünceleri müşterisi ile paylaşır. Tüm kreatif yaratıcılık yeteneklerini ve birikimlerini web tasarım hizmet süreci boyunca planlanan projelere aktarır.

Genel Konsept Tasarımı ve Alt Sayfa Duruşlarının Belirlenmesi, Kod Geliştirme, Kod Yapısı ile Tasarımın Uyumlulaştırılması, Veri Girişi, Testler, Yayına Geçiş, Eksiklik veya Hatalara Karşı Sorumluluk aşamaları geçilir. Tüm bu aşamaların düzgün bir şekilde yürüyebilmesi için Street Art web tasarım ajansı ve müşterinin birlikte çalışmaları esas alınmaktadır.

Diğer taraftan web tasarım işleminin yapılması sadece projenin ilk ayağıdır.
Web sitesinin yapılması yeterli değildir. Yaşatılması ve Yayılması gibi en az web tasarımının yapılması kadar önemli iki unsur daha vardır. Web sitesinin Yaşatılması aşaması için, proje siparişinde de yer alması koşuluyla, Street Art web tasarım ajansı, içerik yönetim sistemleri geliştirilir ve bu içerik yönetim sisteminin eğitimi verilir.

 

Grafik tasarım bir mesajı iletmek, bir görseli geliştirmek veya bir düşünceyi görselleştirmek için metnin ve görsellerin algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak organize edilmesini içeren yaratıcı bir süreçtir. Baskı, ekran, hareketli film, animasyon, iç mimari, ambalaj tasarımı gibi birçok ortamda dijital veya dijital olmayacak bir şekilde uygulanabilir. Grafik tasarımında ve grafik sanatlarda, görsel sanatların temel ilkeleri olan hizalama, denge, karşıtlık, vurgulama, hareket, görüntü, oran, yakınlık, tekrarlama, ritim, ve birlik geçerlidir.

E Ticaret ile her gün alışverişle ilgili aramalar yapan yüz milyonlarca kullanıcıya ulaşın

Alışveriş yapan kullanıcılara dilediğiniz yerden ulaşın

Gelişen teknoloji ile birlikte E-ticaret yaygınlığı büyümeye devam ediyor , peki bu kadar hızlı gelişen e-ticaretin avantajları nelerdir?

- E-ticaret geleneksel perakendeciliğe göre daha düşük maliyetlidir.
- Marka bilincinizi daha kolay arttırırsınız 7/24 açık bir mağazaya sahip olursunuz.
- Mağazanıza her an her cihazdan ve her noktadan ulaşma imkanı sağlarsınız.
- Stoklarınızı kolayca eritebilirsiniz Kampanya ve indirim sunarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.
- Çeşitli kategori ve yüzlerce ürün sunabilirsiniz Kullanıcılar ihtiyaçları olan ürünlere hızlıca erişebilirler

Kurumsal kimlik, kurumun tarihsel, coğrafik, yönetimsel bütün süreçlerini kapsayan ve markayla hedef kitlesi arasında bir bağ oluşmasını sağlayan önemli bir çalışmadır. Kurumsal kimlik projesi, uzman kişiler tarafından yapılan araştırma ve analiz süreçleri sonunda tamamlanır. Kurumsal kimlik ajansı, kurumsal kimliğin uzun süre kullanılan, marka için değer yaratan ve halkla ilişkiler sürecinde etkin bir çalışma olduğunun bilincindedir.

Kurumsal olmak, şirketlerin var olduğu her alanda tek bir yüze sahip olarak bilinirliklerini artırmaları ve marka itibarını güçlendirmeleri anlamına gelir. Bu noktaların farkında olan şirketler, kurumsal kimlik çalışmasının logonun çeşitli materyallerde kullanılmasından çok daha kapsamlı ve profesyonel bir bakış açısıyla yapılması gerektiğinin farkındadırlar. Büyük markaların yarattığı ve markanın imzası niteliğinde olan kurumsal imajın altında, bir Kurumsal Kimlik Ajansı tarafından yapılmış detaylı çalışmalar vardır.

Markanız hakkında net bir mesaj vermek, farkındalık yaratmak, itibar yönetimi yaparak marka değeri oluşturmak istiyorsanız kurumsallığın gücünü ciddiye alan, uzman bir kurumsal kimlik ajansı ile çalışmanız gereklidir.
Street Art Digital Reklam Ajansı olarak firmanıza ya da markanıza ait her türlü ürün, hizmet ve çalışma projelerinizi kurumsal kimlik bütünlüğünde modern, özgün bir tasarım ile kurumsal katalog veya kreatif katalog tasarımları hazırlıyoruz. Çünkü bizler kusursuz bir sunumun ne demek olduğunu biliyoruz. Gelin, imajınızı en iyi yansıtan katalog tasarımını hazırlayalım.
Logo, şirket imajını görselle hızlı bir şekilde sunduğu için zamandan tasarruf yaratır. Aynı zamanda kısa vadede hizmetler ya da ürünler ile ilgili gerekli bilgileri de kolaylıkla aktarır. Kurumsal kimlik oluştururken son ve en mühim aşama logo tasarımının yapılmasıdır. Logo sayesinde şirketle ilgili maksimum bilgi minimum sürede verilmiş olur. Aynı zamanda şirketin ruhunu yansıtarak somut hale getirir. Belirgin renkler ve desenler kullanarak ürünlerle özdeşleşme sağlanması mümkündür.

Logo tasarım sürecinde müşterinin beklentileri oldukça önemlidir. Çünkü her iş alanı farklı bir uzmanlık donanımı ve deneyim süreci gerektirir. Bu deneyime sahip olanlar ise ilgili işle meşgul olan kişilerdir. Fakat logo tasarımı ile ilgili yaratıcılık dışında uyulması gereken kurallar ve yöntemler vardır. Bu yöntemleri en pratik şekilde gerçekleştirecek olan da alanında uzman ve güvenilir bir logo tasarımcı ile çalışmanız önerilir.
Yaptığımız tüm işleri büyük bir özenle yapıyor ve yalnızca içerik üreten bir sosyal medya ajansı olarak kalmayıp markanızın iş ortağı olarak, gelişmesine yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Tecrübemiz ve hepsi kendi alanında profesyonel olan takım arkadaşlarımızla, tam olarak ihtiyacınız olan sosyal medya yönetimi planlamasını yapıyor ve olabilecek en kısa sürede sizi diğer markalardan sıyırarak dijital dünyada öne çıkarıyoruz.

Yıllardır sektörde birçok başarılı işe imza atarak markalara değer katmış ve büyümesine katkıda bulunmuş bir sosyal medya ajansı olarak, bizimle çalışarak sosyal medyada markanızı istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.
Google’a ait olan Adwords, ilgili kullanıcıları web sitenize çekmek için tercih edilen önemli platformlardan biridir. Adwords, Google’da her gün yapılan milyonlarca aramadan yararlanmanıza olanak sağlarken aynı zamanda marka veya işletmeniz için çeşitli kampanya ve reklamlar oluşturarak, sizi Google’da alakalı arama sonuçlarında üst sıralarda gösterir.

Google üzerinde bir arama yaptığınızda o kelime ile ilgili binlerce site sıralanarak önümüze gelir. Fakat binlerce site arasından ilk sayfada listelemeye girmek kolay değildir. Bu durumda, Adwords reklamları rol oynar.

Google Adwords ile sizin siteniz aramalarda üst sıralara taşınır. Adwords reklamları ile marka veya işletmenizi birçok potansiyel müşterinin görmesi sağlanır. Bunun yanında Adwords, reklamlarınızın ne zaman ve nerede görüneceğini seçmenize de imkan verir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Biz Sizi Arayalım

Proje ve girişimlerinizin bizimle hayat bulmasını istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.